کد خبر: 8371 A

ایران‌آرت: باشگاه پرسپولیس برای استارت لیگ نیاز به تامین بودجه‌ای 10 میلیاردی برای حق سکوت بازیکنان نیاز دارد.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا، پرسپولیس در دو فصل اخیر با نتایج مناسب خود توانسته بار دیگر اعتماد و همراهی هواداران را به خود جلب کند. مساله‌ای که البته این روزها در کنار مشکلات مالی باشگاه قرار گرفته تا اعتراض خاموش و پیدای بازیکنان را در پی داشته باشد. اولین جرقه این اعتراض در هفته‌های پایانی فصل گذشته زده شد، جایی که آنها با اعتصاب هماهنگ شده در تمرینات حضور نیافتند. مساله‌ای که البته اعتراض هواداران را در پی داشت و باعث گلایه تند آنها شد که حتی علیرضا بیرانوند را مجبور به اعلام خبر خداحافظی‌اش از این تیم با توجه به اعتراضات کرد.

با این حال بازیکنان این تیم با فراموشی آن اتفاقات و با دلگرمی نسبت به وعده‌های مسئولان باشگاه به کار خود در لیگ برتر با قهرمانی و در آسیا با صعود به جمع هشت تیم خاتمه دادند تا امیدوار به انباشته شدن پاداش‌های خود باشند. این اعتماد به مجموعه باشگاه حتی باعث شد تا بازیکنی مثل کمال کامیابی نیا که به عنوان بازیکن آزاد با پیشنهادات مالی قابل توجهی مواجه شده بود نیز با توجه به شرایط موفقیت آمیز این تیم پای میز مذاکره بنشیند و بدون دریافت پیش قرارداد و با مبلغی کمتر از پیشنهاداتش، قراردادش را تمدید کند.

این مساله تا به امروز در اردوی پرسپولیس مسکوت ماند و آنها با وعده برآورده شدن خواسته‌های‌شان حتی راهی اردوی اوکراین شدند تا طبق وعده در بازگشت مبلغ قابل توجهی از مطالبات خود را که مربوط به پاداش قهرمانی لیگ برتر و صعود به مراحل بالاتر بود را دریافت کنند.

برانکو ایوانکوویچ البته بلافاصله بعد از جشن قهرمانی سوپرجام نسبت به پاداش‌های مورد اشاره بازیکنان گفت: اطلاعی در این مورد ندارم. هیچ‌کس در مورد پاداش قهرمانی در سوپرجام با من صحبت نکرده است. حتی بازیکنان هم در این مورد از من سؤالی نپرسیده‌اند.

سرمربی کروات سرخپوشان در مورد پاداش‌های مدنظر بازیکنان در خصوص قهرمانی در لیگ برتر و صعود از مراحل لیگ قهرمانان آسیا نیز گفت: اینکه این قهرمانی پاداش خاصی داشته باشد را من خبر ندارم، چیزی هم به‌عنوان پاداش قهرمانی پرداخت نشده است. البته شاید در قرارداد بازیکنان آپشن‌هایی در مورد قهرمانی آمده باشد.

بازیکنان پرسپولیس در خصوص پاداش‌های پرداخت نشده و معوقات فصل گذشته که آنها را با طلب هایی بالغ بر 500 میلیون مواجه کرده، آنها را در شرایطی قرار داده که باید تصمیم قاطعی در خصوص آینده خود اتخاذ کند. اعتراض یا اعتصاب؛ این مساله‌ای است که اکنون به عنوان یکی از سیاست‌های بازیکنان باید مدنظر قرار گیرد. آنها که از اتفاقات فصل گذشته بابت واکنش‌ها نسبت به اعتصاب‌شان پیش از دیدار برابر ذوب آهن، نمی‌خواهند بار دیگر برابر هواداران قرار گیرند. به همین واسطه آنها در شب گذشته ترجیح دادند از لفظ اعتراض به جای اعتصاب استفاده کنند تا از این بابت مورد هجمه هواداران قرار نگیرند و بتوانند راه مذاکره با باشگاه را باز نگه دارند.

اکنون در فاصله 5 روز به آغاز رسمی لیگ برتر آنها منتظرند تا باشگاه استراتژی خود را نسبت به پرداختی آنها مشخص کند. چیزی که وجود دارد آنها نمی‌خواهند با توجه به دریافت احتمالی پیش قرارداد اولیه خود، انگ دریافتی ابتدای فصل و فراموشی باقی مطالبات‌شان تا تاریخ دیگر را به جان بخرند. مساله‌ای که باعث می‌شود آنها تنها با دریافت حدود 300 میلیون، قید باقی مطالبات خود را تا تاریخ بعدی بزنند و جای اعتراض نیز از آنها گرفته شود و از سوی هواداران و رسانه‌ها متهم به دریافت مبلغ قرارداد شوند. مساله‌ای که بی ارتباط به اعتراض روز گذشته‌شان نیز نبود و آنها اکنون در مذاکره با باشگاه هستند.

البته این پیگیری احتمالی باشگاه را با چالش  مواجه خواهد کرد. پرداختی با میانگین 500 میلیونی به بازیکنان در صورت در نظر گرفتن حداقل 13 بازیکن با چنین شرایطی آنها را با هشت و نیم میلیارد بدهی معوقه کنونی مواجه خواهد کرد. این ورای هزینه‌های دیگری است که باید باشگاه در فصل پیش رو برای انجام دیدارها و لیگ قهرمانان و پرداختی به بازیکنان جدیدش انجام دهد. مشکلات بین حامی و شریک مالی آنها که اکنون با توجه به کنسل شدن دربی آلمان شدت یافته نیز به یکی دیگر از مشکلات این باشگاه تبدیل شده تا پرداختی آنها با وقفه مواجه شود.

10 میلیارد حق سکوت برای بازیکنان پرسپولیس(گزارش ویژه)

 

باشگاه پرسپولیس
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین