کد خبر: 822 A

ایران‌آرت: برخی رسانه های کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله قطر و عربستان سعودی کماکان به خاطر حادثه پلاسکو خوشحالی می کنند و کشورمان را به خاطر آن شماتت می کنند.

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، برخی رسانه های کشورهای حوزه خلیج فارس از جمله قطر و عربستان سعودی کماکان به خاطر حادثه پلاسکو خوشحالی می کنند و کشورمان را به خاطر آن شماتت می کنند.

وبسایت شبکه الجزیره قطر با انتشار خبر حادثه پلاسکو، کامنت کاربران عرب را در ذیل اخبار خود منتشر کرده است و همصدا با آنها به صورت عجیبی میان هواپیمای ساقط شده روسیه با حادثه پلاسکو ربط دادند.

شبکه خبری الجزیره که از ارگان های اصلی گروه های تروریستی سوریه محسوب می شود، ضمن شماتت به خاطر حادثه پلاسکو، آن را از نشانه ها خدا برای مومنان توصیف کرد و حادثه را انتقام الهی عنوان کرد که خدا از ایران گرفت.

الجزیره با تأیید کامنت های کاربران فضای مجازی و انتشار آنها در صفحه وبسایت خود، تروریست ها را کسانی توصیف کرد که خداوند از روس ها با ساقط کردن هواپیمایشان، و از ایران با حادثه پلاسکو انتقامشان را گرفت!

خاطر نشان می شود که اواخر سال 2016، یک منبع خبری در وزارت موقعیت های اضطراری روسیه به خبرگزاری اینترفکس گفته که محل سقوط هواپیما در سواحل دریای سوچی شناسایی شده است. 

هواپیمای توپولوف-154 دقایقی پس از پرواز از فرودگاه آدلر نزدیک سوچی از صفحه رادار ناپدید و ارتباط مخابراتی نیز با آن قطع شد.

خبرگزاری روسیا سگودنیا نیز علت احتمالی بروز این واقعه را نقص فنی یا اشتباه خلبانی اعلام کرده است. 

خبرگزاری اینترفاکس همچنین افزوده مقصد هواپیمای ناپدید شده پایگاه نظامی روسیه در استان لاذقیه سوریه بوده است.

لاشه این هواپیمای روسی که  با 91 سرنشین سقوط کرد، در عمق 50 تا 70 متری سواحل دریای سیاه در جنوب روسیه یافت شد.

 

 

رسانه سقوط هواپیما سوریه کشورهای حوزه خلیج فارس گروه های تروریستی
ارسال نظر