کد خبر: 7270 A

ایران آرت : علی‌عسکری،رییس سازمان صداوسیما در بازدید از بخش‌های مختلف معاونت سیاسی با تاکید بر رصد و پیگیری اخبار به طور مستمر گفت: «بیشترین بخشی که من در رادیو و تلویزیون می‌شنوم و می بینم بخش های مختلف خبری است و علاوه بر رصد اخبار ساعت ۱۴ همواره دو بخش خبری ۲۰:۳۰ و ۲۱ را مشاهده می‌کنم. با این حال اولویت من در پیگیری اخبار ابتدا خبر سیاسی و پس از آن اخبار اقتصادی است. ضمن اینکه اخبار فرهنگی و اجتماعی و فناوری‌های روز را نیز پیگیری می‌کنم.»

رییس این سازمان با تاکید بر این نکته که خبر باید قرین واقعیت باشد تا به موقع اثرش را روی آحاد جامعه نشان دهد، تصریح کرد: «برخی اخبار ممکن است بازخورد منفی در جامعه داشته باشد و ما باید برخلاف فضای مجازی که تعهدی به محتوای خبر در آن دیده نمی‌شود، متعهدانه خبر سازنده را در اختیار مخاطب بگذاریم.»

او افزود: «نگاه ما دوری از اخبار تخریبی است و باید واقعیت را به گونه‌ای به مردم بگوییم و خبری را انتشار دهیم که مخاطب امیدوار شود. در این صورت است که این مخاطب به ما وفادارخواهد ماند و منبع خبری دیگری را برنخواهد گزید.»

۲۰:۳۰ وارد حاشیه نشود

علی عسگری با اشاره به ویژگی های بخش خبری ۲۰:۳۰ ضمن تشکر از رویکرد این بخش خبری گفت: «قبلا این بخش را با بسته های خبری جذاب و البته آمیخته به طنز می‌شناختیم ولی گاهی می بینیم این بخش وارد حواشی شده که باید این رویه تغییر کند.»

او ادامه داد: «این بخش خبری بستر مناسبی برای طنز اجتماعی و سیاسی است و باید به دور از هر نوع سیاه نمایی، اخبار را از زاویه ای متفاوت رصد کنید، در این صورت همه جناح ها و دستگاه ها دوست دارند خبرشان در این بخش منتشر شود. چنانچه بتوانیم و با لحنی خودمانی و باورپذیر رویدادها را رصد کنیم و انتشار دهیم آن وقت در قله خبر رسانی قرار گرفته ایم.»

 

علی عسگری علی عسکری خبر 20:30
ارسال نظر