کد خبر: 688 A

ایران آرت : صبح امروز احمد مسجدجامعی، سرلیست اصلاح‌طلبان در چهارمین انتخابات شورای شهر تهران از سمت خود استعفا داد تا به دعوت رییس جمهوری به سازمان اسناد و کتاب خانه ملی کشور برود و سوال اینجاست که چه کسی بر صندلی سبز وی در شورای شهر تهران می‌نشیند؟

احمد مسجدجامعی  پس از یک دهه حضور در شورای شهر تهران، صبح امروز و در حالیکه کمتر از هشت ماه تا پایان عمر دوره چهارم شورای شهر تهران باقی مانده در نامه‌ای به مهدی چمران رئیس شورای شهر از سمت خود استعفا داده تا به دعوت رئیس جمهوری به سازمان اسناد و کتابخانه ملی برود.

در دوره چهارم شوراها و پیش از مسجدجامعی سه نفر به عنوان عضو علی البدل وارد شورای شهر تهران شده بودند که با استعفای مسجدجامعی چهارمین عضو علی البدل که «افشین حبیب زاده کلی» است به نمایندگی مردم در شورای شهر تهران خواهد رسید.

مسجد جامعی در آخرین دوره از انتخابات شوراهای شهر، از مردم تهران بیش از 280 هزار رای گرفته و نفر سوم تهران در انتخابات شورای شهر تهران بود و جایگزین وی، حبیب زاده کلی که اصلاح طلب است بیش از 108 هزار رای از تهرانی‌ها گرفته بود.

نخستین افرادی که در همان روزهای نخست شورای شهر چهارم تهران از قطار شورا پیاده شدند، مهدی حجت و محمد مهدی مفتح بودند که نفر نخست راهی معاونت سازمان میراث فرهنگی شد و مفتح نیز با توجه به پذیرفته شدن در انتخابات میان دوره‌ای مجلس وارد خانه ملت شد. مسعود سلطانی فر به عنوان نخستین نفر علی‌البدل در حال حاضر وزیر ورزش و جوانان است و در آن ایام به به دلیل حضور در دولت وارد شورا نشد تا ولی الله شجاع پوریان و علی صابری اصلاح طلب به عنوان عضو علی البدل فرصت حضور در شورای شهر را پیدا کنند.

 

احمد مسجدجامعی افشین حبیب زاده کلی
ارسال نظر