کد خبر: 603 A

قربانعلی دری‌نجف‌آبادی عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری که با تسنیم گفت‌وگو می‌کرده، طی اظهار نظری عجیب با اشاره به برنامه‌های مجلس خبرگان رهبری درباره چگونگی جایگزینی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری، گفته: این موضوع مهمی نیست که آن را در هیئت‌رئیسه خبرگان مطرح کنیم.

وی جایگزینی آیت‌الله هاشمی‌‌رفسنجانی در خبرگان رهبری را منوط به برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای دانست و تصریح کرد: ممکن است که همزمان با انتخابات ریاست‌جمهوری و یا شوراهای شهر و روستا در صورت نیاز انتخابات میان‌دوره‌ای خبرگان پنجم برگزار شود. با توجه به اینکه فعلا زمان زیادی تا اجلاسیه خبرگان در اسفندماه وجود دارد، هنوز درباره نحوه جایگزینی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در خبرگان رهبری تصمیمی در هیئت‌‌رئیسه اتخاذ نشده است.

عضو هیئت‌رئیسه مجلس خبرگان رهبری درباره زمان اجلاسیه بعدی خبرگان، گفت: اجلاسیه خبرگان رهبری در اسفند امسال برگزار می‌شود.

به گزارش تسنیم، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی یکی از 30 عضو پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از حوزه انتخابیه استان تهران بود که درگذشتش باعث شد؛ گمانه‌زنی‌هایی پیرامون نحوه جایگزینی وی در این مجلس بر سر زبان‌ها بیافتد، بر همین اساس محمدعلی مقیمی قائم‌مقام وزیر کشور در گفت‌وگویی از آمادگی وزارت کشور برای  برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری در تهران خبر داده بود، اما عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان برگزاری انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس خبرگان رهبری را منوط به درخواست مجلس خبرگان رهبری  دانسته است.

آیت‌الله احمد جنتی از 86 رأی مأخوذه با کسب 51 رأی رئیس مجلس خبرگان رهبری شد.

براساس این گزارش، آیت‌الله امینی با 21 رأی و آیت‌الله هاشمی‌شاهرودی نیز با کسب 13 رأی از دیگر کاندیداهای ریاست مجلس خبرگان بودند. همچنین 1 رأی باطل محسوب شد.

در این رأی‌گیری،  آیت‌الله احمد جنتی رسماً ریاست مجلس خبرگان رهبری را به‌مدت 2 سال به‌عهده گرفت.

 

آیت الله هاشمی رفسنجانی خبرگان رهبری عباسعلی کدخدایی مجلس خبرگان وزیر کشور
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین