کد خبر: 5956 A

ایران آرت: شهرام شهید‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی، طنزنویس در صفحه شهرونگ شهروند نوشت: خبردار شدیم که دونالد ترامپ پیش از انتخاب به‌عنوان نامزد حزب جمهوریخواه آمریکا در انتخابات ریاست‌جمهوری ایالات متحده در یک آزمون درون حزبی شرکت کرده و به پرسش‌های مطرح‌شده به صورت کتبی پاسخ داده است. با تلاش فراوان و برقراری سیستمی شبیه به ویکی لیکس، شهرونگ توانست به نسخه‌ای از این آزمون کتبی دسترسی پیدا کند که برای نخستین‌بار درجهان دراختیار مخاطبان روزنامه شهروند قرار می‌گیرد.

پرسش: روسیه چیست؟ و چه نقشی درسیاست جهان دارد؟

پاسخ دونالد ترامپ: روسیه مجمع الجزایری است در غرب اروپا که ازطریق دریای مدیترانه با کوبا مرز مشترک دارد. نامبرده از مهمترین متحدان ما بوده، جوری که من احساس می‌کنم یکی از ایالت‌های آمریکاست.

پرسش: میزان علاقه شما به موسیقی چقدر است و درصورت انتخاب‌شدن برای هنر موسیقی چه می‌کنید؟

پاسخ دونالد ترامپ: از دوران کودکی به پینک فلوید علاقه داشتم و ترانه The Wallشان همیشه برایم تداعی‌کننده چیزهای خوب بوده است. بنابراین برای این‌که دیگر دیوار برلینی وجود ندارد که ترانه‌ای شبیه The Wall ساخته شود، من دیواری درمرز مکزیک خواهم کشید که ٤٠‌سال بعدش هنرمندان درهنگام تخریب دیوار بتوانند ترانه‌ای شبیه The Wall اجرا کنند.

پرسش: دموکراسی چیست؟ مثال بزنید.

پاسخ دونالد ترامپ: دموکراسی چیزی شبیه بورس نفت و طلاست که در آن آزادی‌های سیاسی و اجتماعی به بالاترین قیمت پیشنهادی خریدوفروش می‌شود. مثال: کشور عربستان به علت سرشاربودن ازمنابع نفتی و پول فراوان، عمیق‌ترین دموکراسی جهان را دارد. طوری که خود آمریکا هم باید ازعربستان دموکراسی وارد کرده و به آن‌جا سلاح صادر کند تا توازن حفظ شود!

پرسش: برای پیروزی در یک انتخابات رأی اکثریت لازم است؟

پاسخ دونالد ترامپ: خیر. بنده خودم به‌ زودی با رأی کمتر رئیس‌جمهوری آمریکا خواهم شد و نشان خواهم داد اقلیت یک جامعه بر اکثریت آن باید ترجیح داده شود. خوشبختانه ما نمونه بسیارخوبی هم درجهان داریم. بحرین به خوبی ثابت می‌کند یک اقلیت قومی، مذهبی یا نژادی ضروری است بر یک اکثریت قومی، مذهبی یا نژادی حکمفرمایی کند.

پرسش: درکدام کشور جهان زنان ازحقوق بیشتری برخوردار هستند؟

پاسخ دونالد ترامپ: در عربستان‌سعودی. دراین کشور خانم‌ها از حقوق بسیاری برخوردار هستند که یک مرد هرگز نمی‌تواند از آنها بهره‌مند باشد. در عربستان رانندگی‌نکردن حق مسلم خانم‌هاست، اما هیچ مردی دراین کشور حق ندارد رانندگی‌نکردن را جزو حقوق خودش بشمارد.

پرسش: نظر شما درمورد ناتو چیست؟

پاسخ دونالد ترامپ: ناتو اسمش روی خودش هست. خیلی ناتو است اما شب دراز است و قلندر بیدار. من بهشان نشان خواهم داد کی ناتو‌تر است!

پرسش: شما کدام شیوه حکومت را می‌پسندید؟ جمهوری؟ جمهوری سوسیالیستی؟ پادشاهی؟ پارلمانی؟ جمهوری خلق؟ یا...؟

پاسخ دونالد ترامپ: به نظر من بهترین شیوه حکومت درجهان «جمهوری تجاری» یا «پادشاهی مرکز خرید» است.

پرسش: زن‌ها چه نقشی در دولت شما خواهند داشت؟

پاسخ دونالد ترامپ: بنده در زندگی شخصی‌ام نشان داده‌ام چه جایگاه ویژه‌ای برای بانوان قائلم. ایشان روی سر بنده جا دارند و یکی از اهداف من برای ریاست‌جمهوری این است که از ملکه‌های زیبایی به ملکه‌های سیاسی تغییر فاز بدهم.

پرسش: نظر شما درمورد ایران چیست؟

پاسخ دونالد ترامپ: اول به من بگویید شاه رفت یا هنوز هست؟

 

ویکی لیکس شهرام شهيد‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ي
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین