کد خبر: 564 A

ایران آرت :  روز پنجشنبه رحمانی فضلی وزیر کشور و حسین فریدون دستیار ویژه رئیس جمهوری در یک بازدید سرزده و فوری به اراک سفر کردند.

اهمیت این سفر از طرفی در آن است که در هفته گذشته شهر اراک تحت تاثیر دو پدیده اجتماعی و اقتصادی  قرار داشته است.

در نخستین رخداد در ابتدای هفته کارگران شرکت معظم و معروف هپکو در اعتراض به چندین ماه عدم دریافت حقوق دست به تجمع زدند. 

پیش از این نیز اعتراض هایی به عدم دریافت حقوق و وضع نامطلوب این شرکت قدیمی که در دوره دولت قبل مشمول خصوصی سازی شده، انجام شده بود اما نتیجه ای در برنداشت.  تا اینکه از ابتدای هفته اخیر کارکران این شرکت در یک اقدام کم نظیر از در شرکت به سمت مرکز شهر اراک و باغ ملی راهپیمایی کردند.روز بعد نیز این تجمع ادامه داشت.آنان به شدت نسبت به عملکرد محمود زمانی قمی استاندار مرکزی انتقاد کردند و از نیروهای پلیس حاظر در محل تجمع پرسیدند ((تدبیر دولت کجاست؟))

 جالب آنکه استاندار دولت تدبیر و امید در یک رویکرد متفاوت از دولت،این اقدام کارگرانی که مدت هاست حقوقی دریافت نکرده اند را سیاسی خوانده است.

معاون اقتصادی، معاون عمرانی و مدیرکل حوزه ریاست استاندار مرکزی مانند شخص استاندار هیچکدام اهل این استان نیستند.تنها معاون سیاسی استانداری بومی استان مرکزی است.

مقدسی نماینده عضو فراکسیون امید و کریمی نماینده اصول گرای اراک همزمان با تجمع و راهپیمایی اعتراضی کارگران شرکت هپکو، اسناد پیگیری ها و هشدارهایشان درباره شرایط شرکت هپکو را منتشر کردند.

 اهمیت این ماجرا برای این نمایندگان که بومی اراک هستند از اینجا ناشی می شود که آنان سرنوشت نابود شدن برندهایی مانند شرکت آونگان و شرکت صنایع و بیکاری کارگران این شرکت ها  را به خوبی به یاد دارند و از طرفی به تبعات منفی اجتماعی و امنیتی عدم حل مشکل شرکت هپکو در یک شهر صنعتی مانند اراک به خوبی اگاه هستند.

از طرف دیگر شهر اراک در انتهای هفته تحت تاثیر یک رخداد اجتماعی هولناک قرار گرفت.روز چهارشنبه یک فرد که چندی پیش با وثیقه از زندان آزاد شده، در دو محله اراک با اسلحه کلاشینکف به دو خانه حمله کرده و ۶ نفر را کشته و ۶ نفر را هم زخمی کرده است.

همزمانی این دو رخداد و سفر یک روزه وزیر کشور و دستیار رئیس جمهوری به اراک باعث شده است تا در فضای سیاسی و مجازی درباره تصمیم وزیر کشور برای اعمال تغییراتی در این استان گمانه زنی شود.

نکته قابل توجه اینکه مقیمی ، قائم مقام وزیر کشور اهل این استان است و پیش از این استاندار استان مرکزی بوده و شناخت دقیقی از این منطقه صنعتی دارد.


IMG_20170113_011221

 

اراک
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین