کد خبر: 5103 A

 

 

ایران آرت: زیست  شناسان به تازگی یک گونه جدید شب پره (بید) کشف کرده اند که عرض بال  های آن حدود یک سانتیمتر است و نخستین جانوری است که به صورت رسمی نام «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری منتخب آمریکا بر آن گذاشته شده است.

نامگذاری حشره جدیدی به نام «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور منتخب آمریکا

خطوط و پرهای زرد و سفیدی که در بالای سر این شاپرک وجود دارند، دلیل انتخاب این نام برای آن بوده است.

وازریک نازاری، زیست شناس کانادایی که کاشف این حشره است، در مقاله  ای در یک نشریه جانورشناسی شناسایی این گونه جدید شاپرک را گزارش کرده و نام لاتین Neopalpa donaltrumpi را برای آن انتخاب و ثبت نموده است.

زیستگاه شاپرک دونالد ترامپ منطقه ای واقع در جنوب کالیفرنیا تا منطقه باخا کالیفرنیا در مکزیک است، یعنی همان محلی که آقای ترامپ گفته در نظر دارد در آن دیوار مرزی معروف خود را احداث کند.

نازاری این گونه جدید را هنگام بررسی شاپرک  های گردآوری شده در موزه حشره شناسی Bohart  در کالیفرنیا مشاهده کرده و با بررسی دقیق آنها نتیجه گرفته که گونه جدیدی از شاپرک را شناسایی کرده است.

همچنین گفته شده طول بدن این شاپرک حدود یک سانتی متر و به اندازه عرض بال  های اوست و بین جنس نر و ماده آن تفاوت چندانی وجود ندارد.

با اینکه این نخستین بار است که نام دونالد ترامپ به صورت رسمی روی یک موجود گذاشته می شود، در تابستان امسال هم رسانه  ها تصویری از لارو نوعی شاپرک کمیاب را منتشر کردند که شباهت بسیاری به موی سر آقای ترامپ داشت و آن را «ترامپاپیلار» نامیده بودند.

 

دونالد ترامپ رییس جمهور آمریکا حشره
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین