کد خبر: 4664 A

ایران آرت : مناظره نامزدها، غوغایی در فضای مجازی به پا کرد،  از سوال دو و سوم مناظره، "چه کسی برنده مناظره اول است؟" پرسش محوری صفحات شبکه های اجتماعی شد؛ در نخستین دقایق نام سه چهار نامزد مطرح می شد اما از سوال پنجم در موجی فزاینده از پست ها و کامنت ها نام" اسحاق جهانگیری" را منتشر کرد؛ 

گویا صراحت بیانی جهانگیری کار خودش را کرد؛ البته او در پاسخ به نقدهای قالیباف، وارد معرکه شد اما چنان به هدف می زد و شهردار تهران را به گوشه رینگ می برد که کاربران شبکه های مجازی را به وجد آورد. 

-یادآوری گاز انبر و دفاع از اصلاحات 

به نوشته خبرآنلاین، ابتدا قالیباف در نقد جهانگیری گفت: شما در صحبت تان اشاره کردید اخلاق، من می گویم ای کاش اخلاق را رعایت می کردید. این هم از پدیده های عجیب است که به عنوان معاون رئیس جمهور آمدید و نامزد شدید، حق شهروندی شما هم هستید، شما می گویید رقیب هستید و صداقتان چند روز آینده مشخص می شود که رقیب هستید یا نیستید اگر آمدید گزارش کار بدهید گزارش درست بدهید، 

وی گفت: من متعجبم از شما به عنوان یک مدیری که اجرایی هستید و حاضرید دستاویز سیاسی دیگران شوید و حرفایی را اینجا بزنید. اشکال اساسی دولت شما این است که مجموعه اقدامات شما این است که می‌گویید نمی شود و از کسانی دفاع می کنید که جز آن 4 درصد هستند. بی صداقتی اینهاست.

جهانگیری هم در پاسخ به نقدها گفت: در زمینه مسائل اجتماعی با برخوردهای گازانبری و امنیتی و قضایی، آسیب ها ی اجتماعی و فرهتگی حل نمی شود، با کتک فروشی دستفروشی و تشکیل گروه ضربت حل نمی‌شود و متاسفانه این فرهنگی شد که از تهران به شهرستان ها انتقال یافت. آن روزی که آن سیلی را به خانم دستفروش دیدم انگار به صورت خودم سیلی زدند. ما بدانیم که با مسائل اجتماعی و فرهتگ برخورد علمی باشد.

وی در ادامه در پاسخ به نقدهای قالیباف گفت: اولا اینکه آقای قالیباف گفتند چرا کاندیدا شدید من نمیدانم شما چطور این حق را از کجا قائلید که این سوال را از من بپرسید، من سابقه کاریم از شما بیشتر و مهم است. دهستان بودم، استاندار بودم، وزیر بودم، معاون رئیس جمهور بودم.

وی ادامه داد: کاندیداتوری من چیز عجیبی نیست، در دور هشتم در مقابل جناب آقای خاتمی هم وزیر دفاعش کاندیدا شد و هم معاونش و هیچ کس نگفت این کار غیر طبیعی است. یک جریانی به نام جریان اصلاح‌طلب شما از همه حقوق محرومشان کرده‌اید و می‌گویید که نباید بیایند، من به عنوان یک جریان اصلاح‌طلب آمده‌ام که بگویم که بعضی‌ها چه کرده‌اند با یک جریان ریشه‌دار؟ می‌خواهم بگویم که دولت یازدهم در چه شرایط جدیدی تشکیل شد چرا عده‌ای با ژست جدید آمده‌اند؟

جهانگیری گفت: وقتی ما آمدیم جریان سیاسی چگونه بود؟ با آقای هاشمی، ناطق نوری چه کرد؟ همه را خانه نشین کردند به همه ضربه زدند رو در رو هم قرار داند. در فضای سیاسی 700 میلیارد دلار درآمد کشور را خرج کردند. میزان شغل سال 85، 22 میلیون بوده در سال 91 باز 21 میلیون بوده همون رئیس جمهور سابق مثل برخی دوستان می‌گوید من دو سال دیگر بیکاری را ریشه کن می‌کنم. آقایان بیکاری را ریشه کن کردن راهکار دارد. راه خودش را دارد باید با روش خودش پیش برود. 

 

نقطه جوش: حمله کنندگان به سفارت عربستان در ستاد کدام نامزدند؟ 

نقطه اوج گفته های جهانگیری آنجا بود که خطاب به قایباف گفت:" ما می توانستیم برای گردشگری کارهای خوبی بکنیم اما آنها که به سفارت عربستان حمله کردند کار را خراب کردند، آنها باعث شدند هشت هزار زائر مشهد دیگر نیایند، الان آقای قالیباف حمله کنندگان به سفارت عربستان در ستاد کدام نامزد مشغول به کار است؟ 

- این 12 سال چه کردی؟ 

اسحاق جهانگیری،  در مبحث محیط زیست و در پاسخ به  به نقد های قالیباف به عملکرد او در شهرداری تهران پرداخت و گفت: آقای قالیباف 12 سال شهردار تهران است؛ بگوید چرا هنوز نتوانسته است زباله ها را تفکیک کند؟ ایشان فقط شهردار سازه است! برج‎های منطقه 22 چه بلایی سر تهران آورد؟ همین اتوبان صدر دو طبقه چه مشکلی را حل کرد؟ با پول صدر همه اتوبوس ها را می شد نوسازی کرد! ایشان یک جوری حرف می زنند که انگار مسئول کل عالم هستند! در حد مسئولیت شهر تهران که مسئولش بوده است، بگوید ما این کار را با این درجه علمی انجام دادم، ما را با مدیریت شصت سال قبل مقایسه می کنید؟ در بالاترین دانشگاه های کشور درس خواندیم. اما شما مدریت مدرن دارید؟ بالاخره باید قبول کرد با روش های عامرانه و به روش برخورد تند نظامی نمی شود مشکلات شهری مثل تهران را حل کرد و نیازمند راه علمی هستیم.

مثل مسی 

همین نکات جهانگیری سبب شد در صفحات مجازی دیالوگ های او را با گل دقیقه 93 لیونل مسی در ال کلاسیکو مقایسه کنند و کاربران خوش»ذوق شبکه های اجتماعی عکس همین مطلب را با فوتوشاپ بسازند و منتشر کند. 

اسحاق جهانگیری انتخابات ریاست جمهوری دوازدهمین انتخابات ریاست جمهوری
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین