کد خبر: 4634 A

ایران‌آرت: شیوا امینی یکی از ملی پوشان فوتسال زنان ایران گفته که به دلیل بازی بدون حجاب در خارج کشور از حضور در تیم ملی محروم شده است. خود این بازیکن فوتسال، عکس و فیلمی را که باعث حذفش شده در اینستاگرامش منتشر کرده است.

 

به گزارش ایران‌آرت، شیوا امینی عضو تیم ملی فوتسال و بازیکن لیگ‌های برتر ایران، در صفحه اینستاگرام خود نوشته است که مسوولان ورزشی او را به دلیل بازی دوستانه در خارج کشور که در آن بدون حجاب ظاهر شده بود، محروم کرده‌اند. البته هنوز واکنشی از سوی مسوولان ورزشی ایران در این زمینه منتشر نشده است.

این ورزشکار ایرانی که چهار سال ملی‌پوش بوده و تیمش در بازی‌های جهانی جزو چهار تیم برتر هم انتخاب شده نوشته است:‌ «با محروم کردن و حذف کردن کسانی مثل ما که همیشه به سربلندی ایران فکر می‌کردیم چه را می‌خواهید ثابت کنید، مگر خارج کشور هم قانون حجاب اجباری است که من باید رعایت می‌کردم؟»

او همچنین، صفحه اینستاگرام خود را که محدود به دوستاش بود باز کرده و نوشته: «ببینند زندگی خیلی از ماها توی فضای مجازی همین است، ما اینجا خودمانیم بی‌سانسور.»

مدتی پیش هم یکی از اعضای تیم ملی شطرنج زنان ایران به نام درسا درخشانی، به دلیل اینکه بی حجاب در یک مسابقه جهانی با هزینه شخصی خود حاضر شده بود، از حضور در تیم ملی محروم شد.

لباس‌های طراحی شده برای زنان ایرانی در مسابقه‌های بین‌المللی، تاکنون در چند مورد دردسرساز شده است. تیم فوتبال زنان ایران، در بازی‌های مقدماتی المپیک لندن به دلیل عدم تطابق لباس با موازین بین‌المللی، از رقابت‌ها حذف شد که هرچند در نهایت، این پوشش مورد تائید قرار گرفت، اما زنان ایرانی دیگر شانسی برای حضور در رقابت‌ها نداشتند. سال ۲۰۱۳ هم تیم کاتای ایران در آستانه کسب مدال طلا قرار داشت اما به دلیل تغییر لباس حذف شد.

مسوولان ورزش ایران در گفته‌های خود بر اهمیت حضور زنان با پوشش اسلامی تاکید می‌کنند. این نکته‌ای است که ورزشکاران حرفه‌ای اغلب به آن تمکین می‌کنند اما ادعای امینی این است که حضور او در خارج از کشور و شرکت در یک بازی دوستانه که ربطی به تیم ملی فوتیال زنان نداشته، نباید منجر به حذف او در تیم ملی می شده است. نکته دیگر این است که او حالا، همه پل‌های پشت سرش را خراب می‌کند و برخی رسانه‌های سودجو نیز در این میان، به جای اینکه برای حل و فصل شدن ماجرا و بازگشت او به تیم ملی تلاش کنند، بر تنور داغ این سوءتفاهم می‌دمند و می خواهند او را قهرمان اعتراض به حجاب اجباری جلوه دهند.

 

 

حجم ویدئو: 1.45M | زمان ویدئو: 00:00:10
بدحجابی حجاب شیوا امینی بی حجابی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین