کد خبر: 437 A

ایران آرت  : غلامحسین کرباسچی گفت : "یادم هست که امام (ره) زمانی حکمی به من دادند که ریاست عقیدتی در ژاندارمری باشم. لقبی که ایشان برای من در آن حکم نوشته بودند" حجت الاسلام" بود. من خدمت ایشان عرض کردم من لباس نمی پوشم و این لقب چندان سازگار نیست. بعد ایشان عنوان حکم را عوض کردند و به جای حجت الاسلام نوشتند "دانشمند محترم"( عنوانی که خودرالایق آن نمیدانستم)." 

 کرباسچی درباره اینکه چرا دیگر لباس روحانیت نمی پوشد گفت: من از قبل از انقلاب و در دانشگاه که می‌آمدم، بدون لباس روحانیت بودم. مرحوم شهید بهشتی که با مشورت ایشان من دانشگاه رفتم، به من گفتند که شما برای اینکه آزادانه بخواهید فعالیت کنید خودتان را مقید نکنید. در آن زمان هم در دانشگاه تهران مجموعا فکر می‌کنم سه نفر بودند که با لباس روحانیت بودند. آغاز برداشتن عبا و عمامه همان زمان بود. سه سال هم که در زمان شاه در زندان بودم و خلع لباس. بعد از آزادی هم دانشگاه در ثبت نام تعلل می‌کرد و به خاطر همین به قم برگشتم و دوباره معمم شدم و تا فاصله انقلاب هم معمم بودم. بعد از انقلاب به قم رفتم و معمم هم بودم اما بعد از شهادت شهید مطهری من ماموریتی پیدا کردم که به تلویزیون بروم. فضای آن موقع تلویزیون آنگونه نبود که بشود با لباس روحانیت آنجا رفت و آمد کرد. برای من خیلی موضوع ملبس بودن یا نبودن موضوعیت نداشت و اصل مسأله، فعالیت مفید بود. 

او در گفتگو با خبرآنلاین  گفت :"من هیچ وزارتخانه یا کار دولتی را قبول نمی کنم. چون سن من از 60 سال گذشته است و با وجود اینهمه نیروی جوان ولایق وتوانمند نیازی به وزیر بالای 65 سال نیست."

کرباسچی در پاسخ به اینکه آیا اصولگرایان گزینه جدی برای انتخابات ریاست جمهوری دارند، گفت:"  مگر اینکه از غیب کسی را وارد انتخابات کنند و یا کاندیدا از خارج بیاورند یا از قوطی عطاری کسی را پیدا کنند! چون چیزی که ما الان مشاهده می کنیم همان افرادی هستند که می شناسیم ودررقابت باروحانی مشکل ساز نیستند."

او با تاکید بر اینکه روحانی تنها گزینه آنها برای انتخابات است، از دست پر اصلاح طلبان برای انتخابات سال 1400 خبر داد و گفت :" در جریان اصلاح طلبی حداقل بیش از انگشتان یک دست افرادی در ذهن‌ها وجود دارند که می توانند برای ریاست جمهوری کاندیدا بشوند و امیدوار هستیم که در دوره های بعد از وجود آن ها استفاده کنیم."

 

 

 

 

 

 

غلامحسین کرباسچی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین