کد خبر: 3969 A

ایران آرتوکیل ملانیا ترامپ پیش از اینها گفته بود: موکلش به دلیل «دروغ‌پراکنی» دیلی میل و نیز «ایراد ضربه شدید روحی و خدشه‌دار شدن آوازه کاری‌ موکلش» از این نشریه شکایت کرده است.

 روزنامه انگلیسی «دیلی میل» روز چهارشنبه از سوی دادگاه عالی لندن، به دلیل انتشار ادعایی درباره پیشینه کاری «ملانیا ترامپ» همسر رئیس جمهوری آمریکا به پرداخت غرامت و عذرخواهی محکوم شد. 

به گزارش ایرنا، هرچند خانم ترامپ پیشتر درخواست 150 میلیون دلار غرمت کرده بود اما منابع انگلیسی می گویند که میزان خسارت و هزینه های دادگاه احتمالا کمتر از 2.4 میلیون پوند (3 میلیون دلار) است.

دادگاه عالی لندن میزان غرامتی را که روزنامه انگلیسی دیلی میل بایستی پرداخت کند، هنوز اعلام نکرده است.
 
جریمه 11 میلیارد تومانی روزنامه انگلیسی به دلیل اتهام زنی به همسر ترامپ
 
روزنامه دیلی میل نیز روز چهارشنبه با انتشار بیانیه ای ضمن عذر خواهی از ملانیا ترامپ نوشت: ما می پذیریم که اتهام های وارد شده علیه خانم ترامپ صحیح نیست و به همین دلیل گفته های خود را تکذیب می کنیم.

این روزنامه افزود: ما از خانم ترامپ به دلیل استرسی که مقاله ما به او وارد نمود عذرخواهی می کنیم و به همین دلیل پذیرفتیم که به او غرامت بپردازیم.

در همین حال شبکه 'بی بی سی' گزارش داد که 'ملانیا ترامپ'، عذرخواهی و دریافت خسارت براساس حکم دادگاه عالی لندن را پذیرفته است.

روزنامه انگلیسی دیلی‌میل ، نیمه ماه آگوست 2016 میلادی در دوران انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، مطلبی را درباره ملانیا ترامپ منتشر کرد که در آن ادعا شده بود ملانیای 46 ساله زمانی که در دهه 1990 میلادی برای یک آژانس مد، کار می‌کرد از وی به عنوان زنی برای همراهی با مردان مشهور و ثروتمند (اسکورت) استفاده می‌شد.

برخی کمپانی‌های مد، مدل‌هایشان را همراه مردان ثروتمند و مشهور می فرستند تا آنان را در مهمانی‌ها و برخی مجالس رسمی همراهی کنند که در این شغل اغلب مشکلات اخلاقی نیز وجود دارد.

همان زمان وکیل ملانیا ترامپ اعلام کرد: موکلش به دلیل «دروغ‌پراکنی» دیلی میل و نیز «ایراد ضربه شدید روحی و خدشه‌دار شدن آوازه کاری‌موکلش» از این نشریه شکایت کرده است.

به گفته وکیل خانم ترامپ پس از انتشار این خبر مارک لوازم آرایشی «ملانیا» که از طریق یک شبکه فروش تلویزیونی به فروش می‌رسد، دچار رکود در فروش شده است.

همچنین ملانیا ترامپ به گفته وکیلش این شانس را برای همیشه از دست داده است که مارک تجاری‌اش را در سطح جهان مشهور کند.

به گفته 'چارلز هاردن'، موکلش قصد داشت در آینده تجارتش را گسترش دهد، و وارد بازار پوشاک، تزئینات، کفش، لوزام آرایشی، وسایل بهداشت مو و پوست و نیز عطرهای زنانه شود ولی با تهمتی که این روزنامه به او زده در حقیقت میلیون‌ها دلار را از دست داده است.
ملانیا ترامپ همچنین ادعا کرده بودکه مقاله دیلی‌میل شایستگی او را برای مقام بانوی اول آمریکا زیر سوال برده است.

خانم ترامپ همچنین مدعی شده بود که پخش این اخبار در زمان رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا این انتخابات را تحت تاثیر قرار داده است.

 

دونالد ترامپ ملانیا ترامپ
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین