کد خبر: 39190 A

ایران آرت: دولت پاکستان خواستار برکناری پریانکا چوپرا، بازیگر هندی، از سمت خود به عنوان سفیر حسن نیت یونیسف شد و گفت که او با "حمایت از جنگ" و دولت هند در اوج تنش های شدید در منطقه مورد مناقشه در کشمیر، این وضعیت را مورد "تمسخر" قرار داده است.

به گزارش سی‌ان‌ان، شیرین مزاری وزیر حقوق بشر پاکستان روز چهارشنبه در نامه ای خطاب به هنریتا فور، مدیر اجرایی یونیسف خواست که چوپرای ۳۷ ساله، دختر شایسته سابق جهان، بلافاصله از سمت خود به عنوان سفیر حسن نیت یونیسف برکنار شود.

خانم چوپرا متهم به "جینگوئیسم" (ملیت گرایی افراطی) و "حمایت از جنگ" و پشتیبانی از هند در بحران کشمیر شد. این منطقه مورد اختلاف بین دولت هند و پاکستان است و هر دو مدعی هستند که به طور کامل به آنها تعلق دارد.

پریانکا چوپرا، بازیگر بالیوود و ملکه زیبایی پیشین جهان، همسر نیک جوناس خواننده آمریکایی است. او از سال ۲۰۱۶، سفیر حسن نیت یونیسف است.

181201114104-priyanka-chopra-nick-jonas-wedding-1130-exlarge-169

اوایل ماه جاری پریانکا چوپرا در حاشیه کنوانسیون زیبایی لس آنجلس درگیر یک بحث سیاسی شد.

ماجرا از آنجا شروع شد که یک دختر جوان آمریکایی پاکستانی تبار در رویدادی که چوپرا در آن شرکت داشت، پشت میکروفون رفت و او را ریاکار نامید.

به گزارش بی‌بی‌سی، این بازیگر مشهور هندی در ماه فوریه در توئیتی نوشته بود "زنده باد هند" و از هشتگ نیروهای نظامی ارتش هند استفاده کرده بود.

در آن زمان، درگیری هند و پاکستان بر سر منطقه مناقشه برانگیز کشمیر بالا گرفته بود.

عایشه مایک، دختر جوان پاکستانی، خطاب به چوپرا گفت: "شنیدن سخنان شما در مورد انسانیت بسیار دشوار بود؛ چون به عنوان همسایه‌ات، یعنی یک پاکستانی، می دانم که کمی دورو هستی."

او ویدئویی از صحبتهایش خطاب به چوپرا را در توییتر منتشر کرده است.

عایشه در بخش دیگری از سخنانش می گوید: "شما سفیر صلح یونیسف هستید و [با این وجود] جنگ اتمی علیه پاکستان را ترغیب می‌کنید. در این [جنگ] برنده‌ای وجود ندارد."

4b6e35f43a4bf5445a2a834f7671fe0a

خانم چوپرا در واکنش گفت دوستان پاکستانی زیادی دارد و طرفدار جنگ نیست؛ ولی "وطن پرست" است.

چوپرا همچنین خطاب به عایشه گفت: «"دختر، فریاد نزن! ما همه برای عشق اینجا هستیم. داد نزن. آبروی خودت را نبر. همه ما باید حد میانه را بگیریم. ولی از اشتیاق و پرسش و ابراز نظرت ممنونم."

عایشه در توئیتر این واکنش چوپرا را نیز "فریبکارانه" توصیف کرده است.

 

پریانکا چوپرا ملکه زیبایی خانم بازیگر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین