کد خبر: 3817 A

 

 

ایران آرت: ظاهرا در سینمای ایران، زشت بودن یک کیفیت هنری محسوب می‌شود! این که بازیگر باید برای یک نقش مناسب باشد یک بحث است و این که زشت شدن یک ارزش بشود، یک بحث دیگر!

جمشید مشایخی در افتتاح نمایش “آدم آدم است” ۱۸ فروردین ماه انجام شد، گفت: «خوشحالم که در شب افتتاح یک نمایشی که اثری از هنرمندانی جوان است، حضور دارم. کسانی که امروز خودشان استاد شده‌اند. این اتفاق برای من لذت‌بخش است. می‌خواهم خاطره‌ای تئاتری برای شما تعریف کنم که بی‌ارتباط با تئاتر امروز نیست».

جمشید مشایخی: آوردن فوتبالیست و والیبالیست روی صحنه تیاتر، خیانت است!

او یادآور شد: «در دهه۴۰ بود، حدود سال۴۵ یا ۴۶ بود که تجربه تئاتری در پاریس برگزار می‌شد و ما هم شرکت کردیم. یک خانم بازیگر به اسم آینا مارین که ایتالیایی بود و ما هم فیلم‌هایی که از او به ایران می‌آمد را دیده بودیم و به‌طورکلی خانم زیبایی نبود، را دیدیم. ما در حال تمرین روی صحنه بودیم که این خانم همراه جوانی بسیار زیبا به سالن آمد و ابتدا به نظرم از نزدیک حتی از فیلم‌هایش هم زشت‌تر بود! من به مرحوم جمشید لایق که همراهم بود گفتم ایتالیا این‌همه هنرمند زیبا دارد، چرا در نمایشی که قرار است دو نفر عاشق هم شوند، چنین بازیگری را برای بازی انتخاب کرده‌اند که زیبایی ندارد؟! کمی از بازی آینا مارین گذشت و من حرفم را پس گرفتم و به جمشید لایق گفتم فکر می‌کنم این خوشگل‌ترین زن دنیاست! دلیلش هنر این زن بود. اجازه دهید باهنرمان زیبا شویم نه اینکه یک فوتبالیست و بسکتبالیست را به خاطر پول روی صحنه تئاتر بیاوریم. این ازنظر من خیانت به تئاتر است».

 

تئاتر جمشید مشایخی پژمان جمشیدی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین