کد خبر: 37647 A

ایران آرت: امیرمهدی ژوله که چندی پیش اعلام کرد در تلویزیون ممنوع‌الفعالیت شده است و چند باری نیز درباره سانسورهای عجیب تلویزیون دست به افشاگری زد، در تازه‌ترین پست اینستاگرامش‌اش به سرنوشت نویسندگان سریال "شب‌های برره" اشاره کرده است که برخی از آنها از جمله مهراب قاسم‌خانی چند سالی است با تلویزیون همکاری خاصی نداشته‌اند. 

ژوله با انتشار تصویری از لوح تقدیر بهترین فیلمنامه‌نویس شبکه سه که علی اصغر پورمحمدی در سال ۸۴ به او اهدا کرده است، در اینستاگرام نوشت: "سال ٨٤ ما چند نفر بودیم. یک نفرمان پر از ایده بود، پر از طرح بود، پر از انرژی، می‌خواست به وقتش طرح‌های سینمایی‌اش را بنویسد و بسازد. مُرد.

تلف همین اعتلای سازمان و شبکه و راه انداختن سریال‌های تمام و ناتمام و دویدن دنبال طلب‌هایش شد!

ما چند نفر بودیم. یکی‌مان سردسته اعتلادهندگان سازمان و شبکه بود، یهو زیر دلشان زد گفتند کارت را که نمیخواهیم هیچ، تصویرت را که نمیخواهیم هیچ، اسمت هم هیچ جا از دهان هیچ کس روی انتن درنیاید. هیچ.

عاقبت به خیر شد. طرح‌هایش را می‌نویسد و می‌سازد و حظش را سینما و نمایش خانگی و ما می‌بریم. ما چند نفر بودیم، به یکی‌مان گفتند یک برنامه بترکون راه بینداز، راه انداخت، گفتند فقط اسمت در تیتراژ نباشد تا مشکلت حل شود. اسمش در تیتراژ نبود. گفتند توی فضای مجازی تصویری نگذار که کسی شک نکند این برنامه مال توست، مشکلت حل شود. تصویری نمی‌گذاشت. گفتند لوکیشن هم نیا، همان خانه بمان تا مشکلت حل شود. چندسال است مثل گونی سیب زمینی گوشه خانه افتاده. نه مشکلش حل شد نه معلوم شد مشکلش چی بود، چی هست. ما چند نفر بودیم. یکی‌مان، من... یک بار یکی از مدیران سازمان گفت بچه خوبی هستی ولی ...کرم داری."

به نظر می‌رسد او به جمع نویسندگان سریال‌هایی چون "شب های برره" اشاره داشته و از هنرمند فقید خشایار الوند، مهراب قاسم‌خانی و ... یاد کرده است.

نکته جالب توجه کامنتی است که قاسم خانی زیر پست او گذاشته و نوشته است: "گرچه کیسه سیب زمینی فعالیتش از من بیشتره."


KZyO3K9S8zsU

مهران مدیری امیرمهدی ژوله پیمان قاسم خانی مهراب قاسم خانی خشایار الوند
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین