کد خبر: 35952 A

ایران آرت: بیش از ٦١هزار فالوور دارد و تعداد پُست‌هایش کم‌کم دارد به عدد‌هزار می‌رسد. امیرمسعود الماسی از زمستان‌سال ٩٣ gameofthrones_iran را راه انداخته و حالا این پیج مرجعی برای خبررسانی و خاطره بازی با سریال پرطرفدارِ "بازی تاج و تخت" است. امیرمسعود و گروهش با تدارک ویدیوها، یادداشت‌ها و پادکست‌های اختصاصی توانسته‌اند مخاطبان زیادی حتی در دیگر کشورها پیدا کنند.

به گزارش شهروند، امیرمسعود می‌گوید در ابتدای فعالیت، صرفا پیج اینستاگرام را برای علاقه شخصی خودش و در قالب یک بلاگ شخصی ساخته بوده؛ چون آن زمان هیچ منبع خوب و فعالی برای این سریال وجود نداشته. اما کم‌کم با توجه به تسلط به زبان انگلیسی و دسترسی به منابع مختلف تصمیم می‌گیرد فعالیت‌هایش را گسترده‌تر کند و محفلی برای کسانی راه بیندازد که مثل خودش علاقه‌مند و عاشق چنین دنیایی‌اند؛ دنیای "بازی تاج و تخت". امیرمسعود اسماعیلی که حالا فراتر از یک ادمین، مدیر مجموعه‌ای به نام "گیم‌آو‌ترونز ایران" است، با "شهروند" همراه شده و از ویژگی‌های مخاطبان ایرانیِ "بازی تاج و تخت" و انتظارات‌شان می‌گوید.

چی شد که این صفحه رو راه انداختین؟ چه تاریخی؟ اصلا علاقه به این سریال از کجا برای شما ایجاد شد؟

من این مجموعه رو در زمستون ٩٣ افتتاح کردم که در اون زمان فقط یک پیج اینستاگرام بود. برای این‌که هدف ساخت پیج اینستاگرام و کلا این مجموعه رو توضیح بدم باید به خیلی قبل‌تر برگردم. من از کودکی با داستان‌های فانتزی سی اس لوییس (نارنیا) و جی آر.آر. تالکین (ارباب حلقه‌ها) و تا حدودی هم می‌شه گفت جی کی رولینگ (هری پاتر) بزرگ شدم. همیشه این ژانر از ادبیات برام معنا و مفهوم زیادی داشته و خیلی عجیب تونستم بهشون وابسته شم! حدود پنج‌سال پیش و ‌سال ٩٣ که پیج رو ساختم تعداد خیلی کمی از مردم با این نوع ادبیات آشنا بودن و صرفا یه فرهنگی که در اذهان عمومی بود این ژانر از ادبیات رو که در جهان خیلی مهم شمرده می‌شد رو کودکانه می‌دونستن! من اون اوایل هیچ هدفی برای داشتن همچین مجموعه بزرگ و جامعی نداشتم و صرفا پیج اینستاگرام رو برای علاقه شخصی خودم و در قالب یک بلاگ شخصی ساخته بودم چون هیچ منبع خوب و فعالی اون زمان برای این موضوع نبود و من هم برای تسلط به زبان انگلیسی دسترسی زیادی به منابع بزرگ داشتم که لازم دیدم جایی باشه برای انتقال این مطالب به کسایی که مثل خودم علاقه‌مند و عاشق همچین دنیایین!

ادمین gameofthrones_iran چندسالشه و شغلش چیه؟ چقدر می‌تونیم باهاش آشنا بشیم؟

امیرمسعود الماسی‌‌ام. شغل رسمی ندارم و فعلا دانشجوی کارشناسی‌ام. ولی به‌صورت مستقل گاهی اوقات نویسندگی در حوزه علم، تکنولوژی و گیم و ... می‌کنم.

در روز یا درهفته چقدر برای صفحه وقت می‌ذارین؟

هرچی به فصل هشتم نزدیک‌تر شدیم طبیعتا باید وقت بیشتری روی فعالیتم و پیج و مجموعه می‌ذاشتم، ولی همیشه سعی کردم تعادلی بین زمانی که برای دنیای مجازی و زندگی خودم می‌ذارم برقرار کنم که ضربه‌ای از هیچکدوم نخورم و در مقطعی بعد از فصل ششم به‌خاطر درگیری‌های زیادی که به دلیل درس و ... داشتم مجبور به خداحافظی شدم و مجموعه رو برای دو‌سال غیرفعال کردم، ولی چند ماه قبل از فصل هشتم بود که دوباره برگشتم و این بار با کیفیت بیشتر و در نتیجه بازخورد بهتری هم روبه‌رو شدم.

مثلا چه بازخوردهایی؟

بازخوردها خیلی خیلی مثبت هستن و همیشه عامل اصلی ادامه فعالیت ما بودن. همیشه همه محبت زیادی به ما داشتن و این رابطه به‌نظرم همیشه دو طرفه بود. هرچند برخی متاسفانه نارضایتی خودشون رو از سریال به ما بروز می‌دادن و ما رو مقصر می‌دونستن انگار که ما جزو عوامل سریال هستیم.

پیام جالبی از مخاطب‌ها دریافت کردین؟

این سریال برای خیلی از مردم فراتر از یک سریال بود و این پیوند عاطفی رو در کامنت‌ها خیلی می‌بینم. یک ماه و نیم پیش شب شروع فصل هشتم پستی گذاشتم که ازشون خواستم اگر خاطره‌ای از سریال دارن بنویسن. اون پست زیباترین پستی بود که در عمرم دیده بودم. با حدود ٢٠٠٠ کامنت رکورد تعداد کامنت پیج تا اون لحظه شکسته شد و تک تک کامنت‌ها رو خوندم و خاطرات خیلی جالبی نوشته بودن. یکی از کاربران نوشته بود در یک مقطع زمانی قصد جدایی از همسرش رو داشت و درگیر دادگاه و ... برای جدایی بوده که با GameOfThrones آشنا و درگیر این سریال شده و فقط به‌خاطر تفاهمی که سر علـاقه به این سریال با همسرش برقرار کرده بودن دوباره پیش هم برگشتن و دیگه از هم جدا نشدن. این واقعا مفهوم بزرگی رو می‌رسونه. این سریال تاثیرش رو روی دنیا گذاشته و در این مقیاس کوچک یک نمونه اینجوری می‌بینیم.

گویا کاربرانی از دیگرکشورها هم شما رو فالو می‌کنن. این اعتماد چطور به‌دست اومد؟

از کشورهای دیگه هم دنبال‌کننده زیاد داریم و به‌نظرم دلیلش پست‌ها و مخصوصا ویدیوهایی هست که می‌ذاریم. درواقع همگی کار خودمون هستن و به ندرت از پیج‌های اینستاگرام خارجی مطلبی منتشر می‌کنیم و گاهی هم با دو زبانه پوشش دادن پست‌ها این اتفاق بیشتر می‌شه.

این سریال توی ایران نسبت به بقیه‌ کشورها چقدر طرفدار داره؟

زمانی که پیج رو ساختم در ایران عده خیلی خیلی کمی با این سریال آشنایی داشتن. هرچه بیشتر گذشت و با نزدیک شدن به فصل ششم تب و تاب در کشور نیز بیشتر شد و حین پخش فصل ششم اوج رو آوردن مردم ایران به این سریال بود که تقریبا به همه جای کشور کشیده شد و الـان تعداد بسیار زیادی این سریال رو دنبال می‌کنن و از سیستان‌وبلوچستان تا تهران و تبریز و حتی ایرانی‌های عزیز خارج از کشور هم دنبال‌کننده داریم و با جون و دل این سریال رو دنبال می‌کنن.

بازی تاج و تخت
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین