کد خبر: 3494 A

ایران آرت:مسیر بسیار زیبای جاده جنگلی سیاهکل به دیلمان از دیگر جلوه‌های بی‌بدیل گردشگری استان گیلان است که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند.

گیلان سرزمین باران و سبزه سرشار از حیات و زندگی است، در این خطه از شمال ایران سمبل‌های طبیعت همانند جنگل، باران، برنج، چای، ساحل، جلگه و کوهپایه در تلفیقی زیبا آمیزه‌های طبیعی را به ارمغان آورده‌اند.

بخش مهمی از صنعت گردشگری گیلان متعلق به طبیعت بکر استان است، از میان شهرستان‌های گیلان، سیاهکل دارای همه اقلیم‌های دلپذیر گیلان است که این شهرستان با وجود جنگل‌های انبوه و کوه‌های خاطره‌انگیز، مراکز دیدنی، ابنیه تاریخی، مکان‌های مذهبی و زیارتی و گسترش جلگه با در نظر داشتن منطقه کوهستانی دیلمان در حقیقت تاریخ را در خود دارد.

سیاهکل یکی از شهرستان‌های خوش آب و هوای استان گیلان است که از سه منطقه شامل منطقه آبرفتی، منطقه کوهپایه‌ای هم‌چنین منطقه کوهستانی تشکیل شده است.

کوه درفک، منطقه آغوزی، کاروانسرای تی تی در روستای بالارود، قلعه گرماور در روستای گرماور دیلمان،  قلعه کوتوال شاه در بلندی‌های شمالی شهر سیاهکل و ... از جمله مناطق دیدنی این شهرستان است.

جاده جنگلی سیاهکل

 

بدون شک آبشارهای سیاهکل با بیشترین زیبایی‌های طبیعی و جذابیت‌های گردشگری چشم و گوش و دل هر علاقمند به طبیعت را می‌نوازد و محیطی مناسب برای گذراندن ساعات بیکاری و فراغت را فراهم می‌آورد.

آبشار «بابا ولی» از جاذبه‌های طبیعی شهرستان سیاهکل است که در فصول مختلف سال، زیبایی خاص خود را دارد. این آبشار در سه کیلومتری بخش دیلمان روستای باباولی واقع شده است و هر سال گردشگران زیادی را به سوی خود فرا می‌خواند. اهمیت گردشگری و توریستی آبشارها در استان گیلان به‌ویژه لونک، باباولی و ... همواره مورد توجه ایرانگردان و مسافران بوده و هست.

آبشار «لونک» از دیگر جلوه‌های طبیعی و دیدنی سیاهکل است که این آبشار زیبا و دیدنی برای گردشگران و دوستداران طبیعت بسیار می‌تواند دیدنی باشد. این آبشار در منطقه جنگلی در جاده کوهستانی سیاهکل به دیلمان قرار دارد و فاصله آن تا شهر سیاهکل ۲۵ کیلومتر است.

آبشار و پارک جنگلی لونک در فصل بهار و پائیز آب فراوانی دارد و در تابستان کم آب است، در بالای آبشار جنگلی زیبا با درختان ممرز، افرا، انجیلی، لرگ و سایر گونه‌ها دیده می‌شود. داخل جنگل به وسیله منابع طبیعی برای استراحت مردم آماده سازی و امکاناتی از قبیل منقل‌های بتونی برای کباب، سرویس بهداشتی و آب لوله کشی مهیا شده است.  پله‌های کنار آبشار این امکان را برای مسافران فراهم می‌کند تا در دل جنگل و کنار آب از طبیعت زیبا و بکر لذت ببرند.

مسیر بسیار زیبای جاده جنگلی سیاهکل به دیلمان از دیگر جلوه‌های بی بدیل گردشگری استان گیلان است که چشم هر بیننده‌ای را خیره می‌کند.

از دیگر نقاط دیدنی این شهرستان می‌توان به چشمه «آب معدنی لاریخانی» اشاره کرد که هر ساله پذیرایی گردشگران زیادی از اقصی نقاط کشور است، در دامنه‌های کوهپایه‌ای و کوهستانی سیاهکل چشمه‌سارهای زلال و پر آب روانند، چشمه لاریخانی در نقطه پایانی جنگل لاریخانی و در یال کوه منتهی به دیلمان قراردارد، آب گوارا و سردی دارد، چشمه‌اش به منبع آب منتقل شده و سرریزآن برای عموم است در کنار چشمه دشت کوچک وجود دارد که مردم در آن چادر می‌زنند.

به هر حال جلوه‌های گردشگری استان گیلان و شهرستان سیاهکل به حدی زیاد است که قلم توان توصیف این همه زیبایی‌ها و هدیه‌های الهی را ندارد.

ایسنا

 

استان گیلان چای صنعت مسافران منابع طبیعی
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین