کد خبر: 27818 A

ایران آرت : خبرگزاری فارس نوشت:محمد علی نجفی در شهریور ماه سال ۹۶ شهردار تهران شد و اواخر اسفند به دلیل بیماری استعفا داد و در ابتدای سال ۹۷ بهشت را ترک کرد.

در همان ایام موضوعات زیادی درباره استعفای نجفی مطرح شد. اما همسر جدید شهردار سابق تهران بعد از ۸ ماه پرده از حواشی برداشت و گفت: هر فردی می تواند عاشق شود و ازدواج کند ،همه انسان ها تا زمانی که جان دارند حس دوست داشتن در وجودشان است.

وی در گفت و گو با کانال خبری امید مردم افزود:هر انسانی یک زندگی خصوص دارد؛ چه آقای دکتر نجفی و چه هر شخصیت دیگری ؛درست نیست با کسی که واقعا اینقدر برای کشور و نظام زحمت کشیده است ،اینطور رفتار کنند؛ با تمسخر صحبت کنند که ایشان چرا ازدواج کرده است .

خانم جدید آقای نجفی ادامه می دهد: یه عده می گویند اینها طلاق می گیرند و اختلاف سنی دارند، این حرف ها چیست؟ این سخنان را می گویند  تا به زعم خود برای تخریب دکتر نجفی نظرها را جلب کنند، متاسفانه به من تهمت زدند که من زن صیغه ای دکتر نجفی هستم در حالیکه من عقد نامه دارم و حتی اگر صیغه هم باشد هیچ مشکلی نداشت.


وی با اشاره به تهمت هایی که به او و همسرش زده‌اند تاکید می کند: به ما تهمت زدند که ایشان روابط نامشروع داشته است، من قول می دهم به همه مردم تا الان من هیچ چیز بدی از دکتر نجفی ندیدم ؛اگر رسانه ای که ادعای شفاف سازی دارد و به همسر من تهمت زده که رابطه نامشروع داشته ،من می گویم؛ اولا ایشان شاکی خصوصی ندارد و در ضمن من خودم قول می دهم اگر هر مشکلی بود ؛شفاف سازی کنم؛ ولی حق دیگران نیست در حریم  خصوصی ما وارد شوند.
متیرا نجفی با اشاره به انتشار کلیپ صوتی از وی در فضای مجازی می گوید: تقریبا چند ماه پیش یک کلیپ در خارج از کشور ساخته شد که صداهای من را تقطیع کرده بریده بریده به هم وصل کردند تا مرا تخریب کنند در حالیکه واقعیت چیز دیگری بود.
همسر دکتر نجفی ادامه می دهد:تمام حساب های بانکی من و آقای دکتر نجفی قابل بررسی است، شفاف هستیم، بیایند و بررسی کنند ما هیچ چیز سیاهی در زندگی نداریم.
وی با اشاره به نحوه ازدواجش با دکتر نجفی تاکید کرد: آقای دکتر نجفی از من خیلی محترمانه خواستگاری کردند و من هم بعد از مشورت با خانواده به ایشان جواب مثبت دادم، این زندگی سر گرفته است، دلیلی ندارد که عده ای دنبال حواشی باشند؛ هر موضوعی و مسئله ای پیش بیاید با مدرک و سند از آقای دکتر نجفی در رسانه ها اعلام می کنم؛ ما اردیبهشت 97 با هم ازدواج کردیم و متاسفانه بر اساس عکس زناشویی ما گفته اند چون رابطه نامشروع داشته با او ازدواج کرده است.تهمت زننده ها را به خدا واگذار می‌کنیم.
وی در خاتمه خاطر نشان کرد: واقعا اگر مردم منتظر اتفاقی هستند؛ هر مسئله ای از طرف اقای نجفی به عنوان خلاف باشد، من در رسانه ها اعلام می‌کنم.

بعد از انتشار این خبر فاطمه دانشور عضو سابق شورای شهر به صحبت های همسر دوم نجفی در ایسنتاگرام واکنش نشان داد و گفت: همان بهتر که نجفی استعفا داد.

فاطمه دانشور عضو اصلاح طلب سابق شورای شهر تهران گفت: امروز در میان انبوه اخبار در رسانه های اجتماعی؛اظهارات خانم میترا نجفی همسر آقای نجفی شهردار پیشین تهران توجهم را جلب کرد؛ برخی استعفاء جنجالی و پر از ابهام شهردار سابق تهران را به این خانم مربوط می دانند؛ خانمی که به گفته ایشان و با استناد به متن منتشر شده ظاهراً اردیبهشت امسال به عقد دائم آقای نجفی در آمده اند؛ خب من خیلی به ارتباط این ماجرا و استعفای شهردار سابق وارد نمیشوم اما چیزی که برایم بعنوان یک زن و فعال اجتماعی حوزه توانمند سازی زنان و کودکان آسیب دیده مهم است نادیده گرفتن همسر اول آقای دکتر نجفی و هزاران زن همچون ایشان است که احساسات،  نجابت ،  وفاداری و مهربانی شان نادیده گرفته می شود ،زنانی که بیشتر عمر و جوانی خود را پای همسرانشان گذاشته اند و اکنون در میانه مصاحبه خانم میترا من مجال یافته ام تا در میانه این غوغا از سکوت آنها بگویم! متاسفانه این قصه سر دراز دارد و بسیار در سطح مدیران دولتی و خصوصی کشور دیده میشود، آشکار یا پنهان، موقت یا دائم ! درد سهمگینی که هر چقدر به لایه های پایین تر جامعه می رویم اثراتش سخت تر و خرد کننده تر است.

وی بیان کرد: من با اثر این مصاحبه در حوزه سیاست و ... کاری ندارم؛ این مصاحبه بسیار بی باکانه به قبح زدایی از ازدواج مجدد و چند همسری پرداخته است؛ امری که هر چند از نظر شرع و قانون پذیرفته است اما طرح این گونه اش در رسانه ها به هیچ وجه پذیرفته نیست و گویی ما در ایران می خواهیم همچون کشورهای حاشیه خلیج فارس باشیم!

دانشور گفت:متاسفانه این مصاحبه هرچند در دفاع از ازدواج رسمی و قانونی خانم و آقای نجفی در رسانه های اجتماعی منعکس شده و دفاع از این پیوند حق ایشان است؛ اما ظاهراً خانم نجفی دو نکته را فراموش کرده اند:
اول؛ یادشان رفته که به ترویج تعدد زوجات و قبح زدایی از آن پرداخته اند که در فرهنگ حاکم بر جامعه ما علی رغم عدم اشکال شرعی و قانونی، چندان پذیرفته نیست.
دوم؛ از تکریم و یاد کردن از همسر اول دکتر نجفی غافل شده اند و ظاهراً می خواهند خانه خوشبختی شان را که حقشان هست بر روی ویرانه های زندگی زنی دیگر از جنس خودشان بسازند و این عین بی اخلاقی است!

 


عضو سابق شورای شهر تهران گفت: همسر اول آقای دکتر نجفی و هزاران زن همچون ایشان که درگیر ماجرای ازدواج مجدد همسرشان شده اند شاید چیزی نگویند؛ بسازند و دم نزنند اما من می گویم اولین حس و تجربه تلخی که برای این زنان و مادران رخ می‌دهد حس ناخوشایندی است؛ می شکنند و شاید به روی خودش نیاورند اما آنها زن هستند و مملو از احساسات، کنار آمدن زن هم از جنس صبوری و مهربانی است؛ ازدواج دوم ، سوم و ... تا زمانی که همسر اول وفادار ایستاده است را عین بی اخلاقی میدانم و دوست ندارم این مصاحبه زمینه ساز ترویج این رفتار در جامعه شود؛ پس میترا خانم از شما به عنوان یک زن می خواهم کمتر مصاحبه کنید؛ چون دیدم خیلی با افتخار مصاحبه کرده اید و از کار خودتان و دکتر دفاع کرده اید،این حق شماست اما ای کاش به اثرات ویرانگر این مصاحبه و اثری که بر جامعه می گذارد هم فکر می کردید؛ نمی خواهم این ماجرا دلیلی شود برای دیگر آقایانی که آنها هم بخواهند چند همسری پیشه کنند، و فردا جامعه و ما گرفتار اثرات آن در میان همسران و فرزندانشان باشیم، شاید بگویید من سیاه نمایی میکنم یا با شما مشکلی دارم؛ نه این روایت را اگر مثل من پای درد مددجویان و آسیب دیدگان در مهرآفرین بنشینید دیگر قضاوت بدی نخواهید کرد...

دانشور افزود: اما به عنوان عضو سابق شورای شهر تهران با جناب دکتر نجفی سخنی دارم؛ آقای دکتر! کار خوبی کردید که استعفا دادید! چون مردی که پای عهد با همسری که یک عمر به پایش نشسته نایستد پای عهدش با مردم و شهروندان شهرش هرگز نمی ایستد..

 

محمدعلی نجفی میترا نجفی
نظرات خوانندگان
 • محمد
  پاسخ

  چطور وقتی بهاره رهنما میره همسر دیگری میگیره و پیمان قاسم خانی ول میکنه حرفی از نجابت و اخلاق و مهربانی نمیزنید خانم دانشور فمنیست ؟؟؟

  • ناشناس

   <b>اول اینکه بهاره رهنما جدا شده بود و بعد از اون رفت دوباره ازدواج کرد نه وقتی که همسر داشت،... کسی مشکلی با ازدواج مرد/زن مطلقه نداره صحبت از چند همسریه میفهمی این چیزا رو؟ </b>

 • ث
  پاسخ

  خانم دانشور زيبا سخن گفتيد ، خانم ميترا نجفي اين شعر را هرگز فراموش مكن من اگر از نظر يار خاكسار شدم رقيب نيز چنين محترم نخواهد ماند

 • ناشناس
  پاسخ

  <b>متاسفم برای زنی که بهم ریختن زندگی زن دیگر را عشق وعاشق شدن میداند وحق خود میداند که حق دیگران را پایمال کند حالم از این مردان نامرد بهم میخورد اینانی تا زنی لبخندی به انان زدند همه ی زندگی گذشته را زیر پا میگذارند </b>

 • ناشناس
  پاسخ

  باتشکر از خانم دانشور وتاسف فراوان از ناجوانمردی مردانی که در حق همسر وفرزندان خود اینطور جفا می کنند .امیدوارم متخصصین مسایل اجتماعی باتوجه به اثرات سو اینگونه رفتار وپیامدهای ان مانند خانم دانشور لب به تقبیح اینگونه اعمال بگشایند وچنین کسانی را به چالش بکشند

 • تارا
  پاسخ

  عشق پیری گر بحنبد سر به استعفا زند

 • مسعود
  پاسخ

  آقای نجفی خیلی هم کارشان درسته. لطفا وقتی از زندگی خانوادگی آدم ها چیزی نمی دونین قضاوت نکنین.

  • ناشناس

   <b>حالا شما میدونید؟؟؟خوب اگر میرفت ی زنی با ختلاف سنی کمتر میگرفت ....باب طرف بیش از سی سال اختلاف سنی داره ...نجفی هم پیر میشه و نتوان وقتی نجفی 80 سالش بشه این خانم 40 ساله است پس باید....</b>

 • نسرین
  پاسخ

  اون از آقای مهاجرانی این هم از ایشون. اصلاح طلب ها یه چیزی شون میشه

 • دکتر
  پاسخ

  واقعا دکتر نجفی چه ربطی به مهاجرانی داره؟ این رفته زن رسمی گرفته اون با چهار تای دیگه هم زمان بود. تازه کجای مهاجرانی اصلاح طلب بود؟

  • ناشناس

   پ نه پ
   مهاجرانی اصولگرا بود
   😈😈😈😈😈

 • مشهدی
  پاسخ

  گناه که نکرده تجدید فراش کرده دیگه. خانم دانشور هم با این تحلیل های آبکی فمینیستی شان همان بهتر که توی شورای شهر نیستن. تکلیف این همه زن بی سرپرست چی میشه واسه خودتون همین جوری افاضات می کنی. قلمبه سلمبه حرف زدن هنر نیست، باری از دوش جامعه بردار

 • سه زنه
  پاسخ

  من کارمند دولتم، آبدارچی ام، سه تا هم زن دارم. خیلی هم با هم خوبیم. زندگی شیرینی هم داریمبه همه هم توصیه می کنم انقد خوبه

 • Fatemeh
  پاسخ


  به کجا میرویم
  متن بسیارزیبایی بود. خدا ما رایک لحظه بخود وانگذارد.

  • کتی

   منم یه خانم کلاه بردارم. ازدواج می کنم مهریه می گیرم. انقدر خوبه

 • عسل
  پاسخ

  این جور حرفا اصلاح طلب اصولگرا ور نمیداره. بهتره دماغ ها را از زندگی خصوصی هم بیاریم بیرون

 • ایرانی
  پاسخ

  همان بهتر که رفتی نجفی

 • سارا
  پاسخ

  میترا نجفی نه میترا استاد صحیح است!

  • ناشناس

   <b>به قول سعدیُ؛ تیردرپهلوبهترازپیردرپهلوٌ... منتظرخزانی دیگرباش</b>

 • mm
  پاسخ

  پس معلوم شد چرا از شهرداری رفت

 • زهرا
  پاسخ

  آفرین و درود بر دکتر نجفی دستشو میبوسم اینهمه زن ودختر محرد و مطلقه تبارک الله

 • مریم
  پاسخ

  حالم به هم می خوره از نظراتی که میگن این همه زن مطلقه و مجرد، واسه این زن ها هم مرد مطلقه، زن مرده و مجرد وجود داره، لازم نکرده شمایی که زن و بچه داری به فکر زنان بی شوهر باشی. خیلی آدمی و دنبال هوسرانی نیستی به دوتا جوون تو فامیلت کمک کن زن بگیرن. والا الان اونی هم که زیاده پسر مجرد و مطلقه، دوست دارید خانم تون هم الطفاتی به این آقایون داشته باشن؟

 • سحر
  پاسخ

  <b>کسانی که ازنجفی دفاع میکننداگه به سرخواهریامادریادخترتون میومدهم دفاع میکردید</b>

 • مسعود
  پاسخ

  واقعا برای آقای نجفی متاسفم

 • ترانه
  پاسخ

  <b>واقعا برای اقای نجفی و میترا استاد متاسفم مخصوصا اقای نجفی....</b>

 • بینام
  پاسخ

  اولا ممنون از خانم دانشور واقعا دست مریزاد شما معلومه که از شیر زنان پاک ودلیر مون هستید چقدر دفاعیه محترمانه شما رو خواندم لذت بردم دست شما رو می بوسم بعنوان یک زن احساس کردم در این وادی وانفسا که متاسفانه همیشه ما زنان بیشترین ضربه رو از خود هم جنسانمون خوردیم و همچنان این تهدیدات برای زندگی همه هست فقیر وغنی هم نمی شناسد واقعا دفاع جانانه شما از همسر اول اون اقا خیای دلگرم کننده بود من حس کردم اگر روزی هم جنس پن به من چنین خیانتی کنه هستند زنانی هم مثل شما که از مظلوپیتم دفاع کند و حداقل مرحمی برای این زخم عمیق باشد بازهم سپاس باز هم تشکر خواهشا شما که دستی در امور دارید از تلاش برای شناساندن این گونه زنان ویران گر و خرابه نشین دریغ نکنید این گونه زنان خیانتشان به هم جنسان خودشان بدتر از حیانت یک مرد به همسرش می باشد چون مرد خاصیتش همینه چون عقرب اول تا اخر ولی اگر زنی نجابت داشته باشد راضی به نابودی یک زندگی نمی شود

 • ناشناس
  پاسخ

  سلام

 • ناشناس
  پاسخ

  واقعا متاسفم

 • کمالیان
  پاسخ

  بنده موافق بااین ازدواج نیستم اول این که فاصله سنی زیاد درآینده نزدیک شرایط را برای خانم یعنی همسرجدید سخت خواهد کرد ودرمرحله دوم شما ناراحتی قلبی دارید این ازدواج نمیتونه درجهت درمان شما کمک کنه بلکه شرایط بدتری از نظر جسمی روبه رو خواهید شد.

 • جعفر
  پاسخ

  منم برای تمام اصلاح طلب ها متاسفم , کشور رو به بازی گرفتن , آخه الان چند وقته کلا کشور رو رها کردن و به عیش و نوش,پرداختن .

 • انسان
  پاسخ

  واقعا حیف اون زنی که یه عمر به پای همچین مردی نشسته اونوقت ما توقع داریم اینا برای ملت کا انجام دهند به جای این که شرایطی فراهم کنند که جوانها بتونند زن بگیرند خودشون از نبود امکانات ازدواج برای جوانها اینجوری سوءاستفاده میکنندودخترها مجبورند با یکی هم سن باباشون ازدواج کنن

  • ناشناس

   تو از کجا می دونی یه عمر به پاش نشسته و گل بی عیب و نقص ؟؟؟

 • ناشناس
  پاسخ

  کسانی که از کار ش دفاع میکنن به سر دختر وخواهر وعزیزای خودشونم بیاد بازم همینجوری از طرف دفاع میکنن

 • تام
  پاسخ

  آفرین به شجاعت خانم دانشور چه جور بعضیا دلشون میاد بدون توجه به احساسات زن اول از کار آقای نجفی تمجید کنند آره اقای نجف یه زن جدید رو به قول خودش خوشبخت کرده ولی زن اولشو نابود کرد

 • ناشناس
  پاسخ

  واااای

 • رضا
  پاسخ

  با سلام
  اولا که عشقهای زمینی همه الکیه
  عشق واقعی فقط به خداست و اطاعت از فرمان او
  اگه چند همسر داشتن اشتباس ابتدا این ایراد را به احکام خدا و عملکرد ائمه باید گرفت
  اگه اینکار اشتباهه پس چرا اینقدر داره رواج پیدا میکنه و عموما مخفیانه پس یک نیازه
  علت مخالفت با داشتن همسر دوم عموما از طرف خانم اوله چون ترش از پل کذشته و بفکر مشکل دیگر بانوان که شانس کمتری برای ازدواج دارند نیستند
  در صورتیکه همین بانوان اول درصورت طلاق به زمره همین همسران ثانویه تبدیل میشوند
  با وجود این همه پسر بی مسئولیت که تن به ازدواج نمیدهند و این همه دختر سن بالا و بانوان بیوه در جامعه چه راهکاری میشه پیدا کرد
  ازدواج دوم اگه از ابتدا در جامعه وجود داشت هیچگاه جامعه ما به این همه بی بندوباری کشیده نمی شد که دامن همه خانواده ها رو گرفته چرا که پسر با وجود این همه دلباخته هیچ تمایلی به ازدواج ندارند چراکه که به وفور همجا دخترهای درمانده رو پیدا میکنند که با چند وعده ساده به ده نشون میفتند
  واقعیت اینکه حسادت زنانه در نژاد زن ایرانی باعث شد که این سنت الهی مقهور واقع بشه
  مردان ما جهادشان در راه اسلام نبرد و جانفشانی بود ولی جهاد بانوان ما جهاد بزرگتریه و آن جهاد نفس است و برای نجات جامعه از فساد باید پا روی حسادت (خصلت شیطان) زنانه شان بگذارند که اگه این کارو انجام بدهند کافیست دو سه درصد مردان ما دو همسر داشته باشند آنگاه چون آمار دخترها کمتر از پسرها میشود اون موقعه پسرها برای لزدواج سرو دست مشکنن و دیگر دخترها برای ازدواج دست به هرکاری نمی زنند

  • پازوکی

   من یه آدم مذهبی هستم. اما شما هر کی هستی فقط و فقط یه هوس بازی . که داری زمین و زمان رو به هم میدوزی تا بگی من اجازه دارم ۴ تا زن بگیرم.

 • بانو
  پاسخ

  با سلام دوستان لطفا نظر آقای رضا را چند باره بخوانیم و بدون جهت گیری سیاسی و مذهبی ووووبه موضوع نگاه کنیم جامعه ما را همین حب و بغض ها و یک طرفه صحبت کردن به فنا کشانده است مردان شاید در خفا خیلی کارها انجام دهند ولی همانطور که فکر می کنیم به زن اول ظلم میشود به زنان مجرد چندین برابر ظلم میشود بهتر است منصفانه قضاوت کنیم.ممنون

 • ناشناس
  پاسخ

  باسلام
  اسلام این همه دستور داده ایا مردها واقعاتک تک دستورات اسلام رو به طور کامل انجام میدن که حالا به ازدواج میرسه میگن قران گفته خدا برا ی اضطرار راه رو باز گذاشته نه برای هوا وهوس من که به همسرم میگم اگه یک همچین غلطی بکنه روزگارش رو سیاه میکنم بعد هم میرم اصلا یک مردی که زن داره میره زن میگیره شاید لیاقتش همونه کسی هم لازم نیست به زن اول ترحم کنه .بعد هم مردهایی که باداشتن زن میرن یه زن دیگه میگیرن چرا از اول اومدن با این خانم ازدواج کردن میخواست وایستن تا با همین زن ازدواج کنن.بعدهم حتما یه ظلمی کردنم که که خدا به واسطه زن دوم مجازاتشون میکنه.

 • ملیحه
  پاسخ

  آفرین به خانم دانشور ،،خاک بر سر هر چی بی معرفت خائن چه مرد چه زن

 • نصیری
  پاسخ

  درشان نجفی نبود این کار تاوان زیادی اطلاح طلبان دادند

 • سلام ، چند کلمه به آقای نجفی عرض میکنم
  جناب دکتر نجفی شما یه زمانی وزیر آموزش و پرورش بودید و به نوعی معلم فرزندان این جامعه
  پس از خود گذشتگی، وفاداری ، مهربانی و زحمات بی دریغ همسر اولتون رو فراموش کردید و پایبند به تعهد خودتون نبودید
  چطور فرزندان این جامعه میخوان از شما درس بگیرن
  پس به قول خانم دانشور همان بهتر که استعفا دادید شمایی که به این راحتی زیر پایبندی وتعهد خود زدید چطور میخواستید به این ملت خدمت کنید و تعهد داشته باشید
  البته برای ما این بی تعهدی مسئولین تازگی نداره
  جای بس تاسف

 • رضا
  پاسخ

  با سلام مجدد
  به نظر من کسانی معترضا که فقط به موضوع صرفا احساسی نگاه میکنند نه منطقی
  اتفاقا در ازدواج اول تقش هوس بیشتر و پررنگتره
  در ازدواج دوم منطق و ارزش بیشتر نمایانه چون در ازدواج دوم چندان غرایز جنسی تاحدودی برطرف شده
  من یه سئوال دارم چرا سه نفر انسان بر اساس اصول انسانی نبایستی بتوانم در کنار هم زندگی کنن
  تنها دلیلش خودخواهی یک یا دو نفر در این بینه
  که مسلما اون شخص مرد خانواده نیست
  زنان ایرانی عموما حسود هستند و تحمل هوو را ندارند و تمامی احکام دینی و اصول انسانی را در توحیح این غریزه نبی میکنند
  مگر همسر دوم انسان تیست؟
  جه چیز دیگری جز حسادت زناته مانع این امر ضروری میشه
  خواهشا مخالفین به جای بیان مطالب احساسی دلیل ارایه بدن
  شما فکر میکنید خانمی که تن به ازدواج با یک مرد متاهل میدهد تحت فشار نیست پس اگه متین کاری میکنه بخاطر اینه که راه دیگه پیش رو تداره و اگه ما این مسیر مشروع را به روش ببندیم دست بکارهای نا مشروع خواهد زد که دودش به چشم همه داره می ره و من بعد بیشتر هم خواهد شد

 • رضا
  پاسخ

  با سلام
  یکی از حرفهایی که پشت سر مردانی که قصد گرفتن همسر دوم میزنن اینه که میگن اینگونه مردان هوسران هستند و به ازدواج نگاه غریزی دارند در صورتیکه مخالفت همسر اول به ازدواج دوم معنای غریزی داره چون اضافه شدن یه فرد دیگر به خانواده در بسیاری از موارد مشکلی ایجاد نمی کنه مثل حضور دائم خواهر شوهر یا خوار زن بنا به ضرورت در خانواده ولی وقتی صحبت همسر دوم پیش میاد چون همسر اول میدونه همسر دوم حق رابطه جنسی دارد مخالفتش شروع میشه همین نشانگر اینکه مخالفین همسر دوم نگاهشون به ازدواج نگاه جنسیه نه عقلی و انسانی
  همسران اول اگه نگاه جنسی و حسادت زنانشان را کنار بگذارن و به موضوع انسانی نگاه کنه هیچ مشکلی بوجود نخواهد آمد
  اگر بهشت خداوند را خواهانید پا روی نفستان بگذارید

 • ناشناس
  پاسخ

  با سلام وتبریک به آقای نجفی و همسر محترمشان . من با نظرات آقا رضا کاملا موافقم

 • هیوا
  پاسخ

  اینکه این ازدواج درسته یا خیر فقط به خودشون مربوطه .ولی بنده به عنوان یک فرد متاهل همیشه دراین موارد یک نکته را بیاد میاورم وآن اینکه خانمی که شوهرش زن دوم گرفته بجای مظلوم نمایی و داد وبیداد اولین کاری که باید بکنه راست وحسینی به زندگی گذشته اش نگاه بکنه و ببینه چی کم گذاشته برای شوهرش که یک زن دیگر رو به اون ترجیح دادند . خواهرهای عزیزم متاسفانه خیلی از بانوان آداب و رسوم شوهر داری را بعد از ازدواج به کلی فراموش می کنند ومرد زندگی برای آنان صرفا یک نان آور و شریک زاد وولد محسوب میشه . همین کمبودها ، بی توجهی ها ، کم محلی ها باعث میشه دل یک مرد با لبخند زنی دیگر در بیرون بلرزد.ودریک کلام مردی که درخانه صبحانه بخورد بیرون ساندویچ نمی خورد .

 • عسل
  پاسخ

  مگه زن انسان نیست چطور مرد احتیاج داره تجدید فراش کنه اگه به دلش زد اما زن بسوزه وبسازه خوشبختانه علم هم برای همه توجیحتان زده تو دهنتون دلیل تراشی واسه چند همسری مردا نکید

 • ناشناس
  پاسخ

  نه اینکه مردها خیلی اداب همسرداری روبلدن

 • ناشناس
  پاسخ

  احسنت به خانم دانشور

 • ناشناس
  پاسخ

  شما هم که مطالب روشنگری رو سانسور میکنید مطالب تکراری میزارید مطالبی که براتون گذاشتم عالی بود کلیدواژه ها پیامبر قران -حضرت علی-اضطرار ازدواج دوم

 • رضا
  پاسخ

  <b>با سلام
  عسل خانم اگه نگاه به ازدواج فقط بعد حیوانی و جنسی داشته باشه حق با شماست
  ولی نگاه انسانی به ازدواج که گوشه کوچکی از آن روابط جنسی باشه و معضلات اجتماعی بخاطر پائین آمدن آمار لزدواج و بالا رفتن سن بانوان و افزایش طلاق و بالا رفتن آمار بیوه ها و سوء استفاده مردان فرصت طلب و نیاز جنسی و طبیعی انسانها و مشکلات مالی زنان بی سرپرست و احکام دینی را کنار هم بگذاریم گرفتن همسر دوم برای مردان متمکن نه یک خواست شخصی بلکه یک واجب عینه
  حسادتها و خودخواهیهای خود را کنار بگذارید بعد قضاوت کنید
  جامعه در حال حرکت بسمت خطرناک است
  و تمامی مجردها و مردان متمکنن و زنان خودخواه بایستی در آخرت پاسخگو باشند</b>

 • رضا
  پاسخ

  دنیا محل گذره و تمام این عشق و عاشفیها که از آن گفته و شنیده میشه فانی و بی ارزشه
  عشق واقعی و فنا ناپذیر عشق به خالق عشق یعنی خداست
  و با وجود عشق به خداست که ما میتوانیم در جهت رضای او همدیگرو دوست داشته باشیم
  شهدا عاشق خدا شدن و بواسطه این عشق عاشق به خدمت به خلق شدن و هیچ از عشقبازی دیگر شهدا احساس حسادت که نمی کردند عاشق همدیگر هم بودند چون همه ذوب در عشق خدا شده بودن
  اگر واقعا دایه عاشقی دارید عاشق خواست معشوقه خود باشید
  هرکه دراین بزم مقربترست. جام بلا بیشترش میدهند

 • ناشناس
  پاسخ

  مردی که در خانه صبحانه نمیخورد لیاقتش همون سندوویچه

 • ناشناس
  پاسخ

  سلام به همه بانوانی که باید برای مردان همیشه مانند یک زن جوان باشند مثل یک مرد کار کنندمانند یک زن مسن فکرکنند جای کمبود عاطفی کودکیشان را پرکنند ودرنهایت هم یک زن برای شوهرشان پیداکنند.
  چرا بعضی ها درمقابل حقیقت میایستند وازخودشان حکم صادر میکنند چرا شمایی که از شرایط ازدواج خبر ندارید برای خودتان حرف میزنید.موقع عقد مردها تعهدنامه امضا میکنند که زن دوم نگیرندمگر بارضایت زن دوم.
  توضیح اینکه مردهایی که بعد از تعهد به همسرشان خیانت میکنند خائن هستند منکه میدانم شما هم چند مطلب در مورد مجازات خائنیین دراسلام بخوانید در قیامت چه مجازاتی برای خائنیین در انتظارشان است .خدادر روز قیامت به اینطور مردها نگاه نمیکند.

 • بي نام
  پاسخ

  <b>واقعا شرم آوره به جاي دلسوزي براي مملكت و مردم چه ها مي كنند</b>

 • رضا
  پاسخ

  بله کسی که برخلاف عقد نامه عمل کنه همسرش میتونه درخواست طلاق کنه همین
  اون شما ازش میگید خیانت به مملکت و برخلاف احکام دینی باشه
  نظر این حقیر این نیست که مردهای متمکن بدون رضایت همسرشان دست به اینکار بزنند
  .بنده میگم اگه مرد براساس ضرورتها قصد چنین کاری داشت بعلت حسادتهای زنانه مانع این امر نشوند و به آن در حکم جهاد فی سبیل الله نگاه کنند و مرد هم عدالت و این بزرگواری همسر را قدر بداند و همسر دوم هم قدرشناس این گذشت باشد
  و دست به دست هم میهین خویش کنیم آباد

 • سیاره
  پاسخ

  <b>
  واقعا جای تاسف داره کسی که از خانواده فرهنگی باشه بره زندگی یه نفر دیگه رو بخاطر اون خواسته هاش خراب کنه</b>

 • پریسا
  پاسخ

  سلام.به نظرمن وقتی مردی با 66سال سن با خانمی همسن دخترش ازدواج کند.جز هوسرانی چه اسم دیگری میتوان رویش گذاشت .اقایان محترم اگر این کار را پدرتان با مادرتان انجام میداد یا برای دخترتان،خواهرتان پیش میامد بازهم دم از اسلام ودستورات اسلام میدادید چطور مجابشان میکردید.ازنظرانسانی و برابری حقوق زن و مرد نگاه کنید چرا و به چه جرات به خودمان اجازه میدهیم انسان دیگری را بیازاریم.به خصوص اگر کسی باشد که تمام جوانی زیبایی خود را در زندگیش به پای مردش گداشته و چه بسا موقعیت هایی را به خاطر همسرش از دست داده .اسلام ازدواج مجدد را با رضایت همسر اول و در صورتی که عدالت کاملا رعایت شود عنوان کرده است .الان چند نفر میدانند عدالت یعنی چه؟؟؟؟ واقعا عدالت چه معنی میدهد.کاری نکنیم که عاقبتش گریبانگیرخودمان شود.بنای خوشبختی بر روی ویرانه بدبختی دیگری ممکن نیست......

 • پریسا
  پاسخ

  میهن خویش را کنیم آباد!!!!!!!!!!!!!!!! ابادی را درچه میبینید؟؟؟؟؟؟؟؟

 • ناشناس
  پاسخ

  هرزنی هم که رضایت بده حتما یا ازشوهرش متنفر ولی به خواطر بچه هاش نمیخواد از شوهرش جدا بشه یا اگه متنفرهم نباشه با اکراه وبا دلایل شخصی کنار میاد .
  اگه زن اول فرشته هم که باشه حسادت هم نداشته باشه که حسادت نیست حقش هست که کس دیگه وارد زندگی خصوصیش نشه زن دوم حق وحقوق بیشتری برای خودش میخواد .زن اول هر قدر هم که خوب باشه کی میتونه زن دوم رو تضمین کنه که این زن خیرخواه زن دوم باشه ودشمنش نشه .من توفامیل دیدم که بچه هاشون همشون باهم دشمن هستن حاضر نیستن که طرف مقابلش چیزی حتی برای خوردن داشته باشه تمام خصلت ها ی شیطانی رو مثل تنفر حسادت و...به بچه هاشون اموزش میدن با این ادم ها جامعه ویران میشه نه اباد مردی هم که چند تا زن داره شاید زنهاش جلوش یه ذره با هم خوب باشن وتوهم هم داشته باشه که چند زنی که داره با هم خوبن ولی فکر نمیکنه که از هر زنی که بچه دار میشه یک دشمن از بچه ی یک زنش برا ی بچه ی زن دیگش درست میکنه پشت سرش هم زنهاش بهش فحش میدن وارزوی مرگ براش دارن .

 • ناشناس
  پاسخ

  من زن دومی رو میشناسم که از نزدیکان هست شوهرش کشاورز بود تمام محصول رو تقسیم میکرد بین دوتا زنش ولی به بچه های خودش نمیداد میگفت برن از پدرشون بگیرن شما حساب کنید .
  یک پسرش ازداج کرد طلبه بود فقط شهریه میگرفت من ازش شنیدم که میگفت دارم نمیدم میخوام ابروی شوهرم رو ببرم به اینجا میرسه بعد هم میگفت شوهرم دیوانه است پسرش خیلی سختی کشید با اون همه محصول کشاورز ی حتی یک ریال هم برای پسرش خرج نکرد فقط به خاطر اینکه ابروی شوهرش رو ببره .هر چند وقت هم یه دعوا به پا میکرد از دست شوهرش شکایت میکرد حتی شوهرشو زندان هم برد.
  همسر این طلبه هم به خاطر سختی هایی که باعثش همین زن شده بود مریض شد .
  ولی زن اول که این بلاها رو سرش نیاورد .
  وقتی هم که فوت کرد با اون همه زمین وگوسفندی که داشت دوتا زنش حتی یک هزار تومان هم برا ش خرج نکردن بد ازحسادت همدیگه برای اینکه به کسی گوسفندی ارث نرسه گوسفنداش رو فروختن تا چهل روز مردم رو شام ونهار میدادن یعنی ارث که مال همه بود به خاطر اینکه به همدیگه نرسه مال غصبی رو خرج پدرشون کردن شاید زن وبچه های وارث راضی نبودن خلاصه شما تواین خانواده مهرو محبت رو برین پیدا کنید حال هنوز هم میخواید میهن خویش رو کنی اباد.

 • ناشناس
  پاسخ

  در اسلام هر عملی جزا وپاداش خودش رو جدا داره .عذاب خیانت کنندگان به مملکت جدای از عذاب مرد خائن به همسر هست .ومن یعمل مثقال ذره خیرا یره ومن یعمل مثقال ذره شرا یره ـ

 • ناشناس
  پاسخ

  دخترانی که سن ازدواجشون بالا رفته راه حلش ازدواج با مری که زن داره نیست حتما پسرای زیادی با شرایط خودشون پیدا میشه واسلام هم ملاک ازدواج رو همکفوی گذاشته کجا یک دختر مجرد با یک مرد زن دار همکفوهست ؟
  راه حل زنان مطلقه مردان مطلقه هستن نه یک مرد زن وبچه دار .بعدهم اون زنی که مطلقه هست اگه قرار بود سازگارباشه با شوهر اولش سازگار بود هرچند یک سری از زنانی هستند که به خاطر بدبودن مردها مجبور به طلاق شده اند.واین نوع از زنان هم انقدر میفهمند که خودشون رو اسیر یک مرد هوسباز دیگه نکنن.
  اگه زنی بیشوهر یا بی سرپرست هست مکافات اون زن رو باید یک زن دیگه بکشه؟
  امیدوارم خدا درک بده وفهم به کسانی که برای اعمال زشت خودشون از قران پیامبر وشهدا مایه میزارن.

 • ناشناس
  پاسخ

  کسانی که بدون اگاهی از معارف اسلامی در توجیه عمل حکم خود اجتهادی صادر میکنند باید در روز قیامت به خدا پاسگو باشن.
  نه زنانی که از حق شخصی خودشان دفاع میکنند .
  با موضوع ازدواج این دونفر هم کاری ندارم زن اولش از حقش دفاع کنه .من وکیل ایشون نیستم لطفا بعضی ها هم وکیل زنان مطلقعه وبی سرپرست نباشن چون قطعا دفاع یک سری از این مردها به جهت دلسوزی به حال این خانواده ها نیست اگه واقعا دلسوزن برن پول بدن کمیته امداد اونا خودشون کمک میکنند.

 • ناشناس
  پاسخ

  ورضایت زن به ازدواج همسر دوم هم میشود جهاد زن از کدوم منبع یا رساله از خودتون حکم دادید ؟حتما هم مردها این سخن را اویزه ی گوش خواهند کرد وتا اخر عمر هم قدران همسر اولشون میشن که رضایت داده که به شوهرش خوش بگذرد.شما مردها رو چی حساب کردید که خواستن هر کاری بکنندو زن هم هر قدر سختی وبد بختی واخلاق بد از شوهرش دیده بود اصلا اشکالی ندارد وفکر هیچ مردی رو هم نکند.برید تحقیق بیشتر کنید

ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین