کد خبر: 2470 A

ایران آرت : هیاهوی آفریقایی بر سر کارلوس کی‌روش ادامه دارد.

درحالی که تقریبا همه می‌دانند فدراسیون فوتبال برای 8 بازیکن پرسپولیس درخواست ویزا کرده است، مدام اخبار غیر رسمی از آفریقا می‌گویند او ایران نمی‌آید.

 کارلوس کی‌روش برای شاید اقلا بار سی ام در 4 سال گذشته ، خبر جدایی اش از فوتبال ایران در راس اخبار دنیاست. او همچنان از آفریقای جنوبی پیشنهاد دارد. از تیمی که قبلا با آن به جام جهانی رسیده است.

24 ساعت تا تعیین تکلیف انتخاب سرمربی بافانا بافانا مانده است.فدراسیون فوتبال آفریقای‌جنوبی تا فردا سرمربی جدید این تیم را معرفی خواهد کرد.

کی‌روش به همراه هرو رنارد، دو گزینه نهایی برای هدایت این تیم هستند. البته آفریقایی ها می گویند او گران است اما یک روزنامه الجزایری ادعا کرده کی روش دیگر به ایران بر نمی گردد. بقدری کی روش در سال های گذشته ف هر بار که دور از ایران بوده ، درباره این پیشنهادهایش سخن گفته شده که دیگر کسی در ایران باور ندارد چنین اتفاقی بیفتد. البته او همیشه پیشنهادهایی داشته اما هر بار بعد از پایان دعواهایش با فدراسیون گفته ، پیشنهاد برای یک مربی همیشه هست اما مهم این است که من با قراردادم با ایران پایبندم.

کی روش هنوز با فدراسیون ایران قرارداد دارد. اگرچه همیشه بندهایی در قراردادهای او با فدراسیون ایران است که بتواند فسخ اضطراری شان کند . مثلا اینکه همیشه او چند ماهی حقوق عقب افتاده دارد که در سر بزنگاه یک راه حل محکمه پسند برای فسخ قراردادش است. این بار آفریقایی ها خیلی جدی او را می خواهند.

اگرچه در 4 سال گذشته اقلا 5 بار آنها تصمیم به این کار داشتند. کی روش در ژوهانسبورگ تجارت دارد. یعنی پسر و دامادش آنجا تجارت می کنند و او همیشه رابطه خوبی با مسئولان فوتبال این کشور داشته است اما هیچ وقت در سال های گذشته حاضر به ترک ایران و رفتن به این کشور نشد. این بار اما دعواهای برانکو با او و البته ضعیف شدن موضع محبوبیتش در برابر پرسپولیس موفق برانکو از یک سو شدت یافتن انتقادهای این مربی در این چند سال ، از سوی دیگر ، سبب شده است تا دیگر خود کارلوس هم توان ادامه دادن این دعواها را نداشته باشد. خیلی ها اعتقاد دارند او می رود. این بار البته در دل این دعواها ، مایلی کهن و دیگر منتقدان وطنی اش سکوت کرده اند و چیزی نمی گویند.

مهدی تاج رئیس فدراسیون هم در برابر این شایعات ، تنها یک شنونده است و بازی طرز عجیبی پیدا کرده. در دل همین شایعات قوی اما کارلوس ساعاتی قبل از پیام های تبریک برای تشکرش توسط بسیاری از کاربران فیسبوکی اش تشکر کرده است. کاربرانی که بیشترشان ایرانی بودند. کی روش خیلی وقت است ، شاید از دو ماه قبل حتی کلامی درباره توصیه های همیشگی اش برای فوتبال ایران ، کلامی نگفته اما همه این ها دلیلی بر رفتنش نیست.

تجربه نشان داده ، ته همه این اتفاقات تقریبا بازگشت کی روش و تداوم دعواهاست! دعواهایی که البته تا به حال نتیجه شیرینی داشتند و او در زمان هدایت تیمش ، بهترین نتایج را گرفته است.

 

کارلوس کی روش
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین