کد خبر: 2184 A

ایران آرت  : محمد کشتی آرای،  رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر درخصوص بخشنامه این اتحادیه به طلافروشان مبنی الزام تعطیلی واحدهای صنفی از ساعت 21، اظهارداشت: این اطلاعیه براساس نامه رسمی اداره اماکن به اتحادیه صادر شده است.

وی افزود: بنده و اعضای هیات مدیره اتحادیه مانند دیگر طلافروشان واحد صنفی طلافروشی داریم اما این تصمیم را ما نگرفته‌ایم و می دانیم که در اسفند ماه تقاضا برای خرید طلا افزایش می‌یابد و معمولا تا ساعات 10 شب مشتری مراجعه می‌کند.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با تاکید بر اینکه این اطلاعیه با دستوری که اداره اماکن به اتحادیه داده بود صادر شد، گفت: باید بپذیریم که نهادهای دولتی مانند اداره اماکن به مسائل امنیتی واقف هستند.

وی ادامه داد: اداره اماکن تاکید کرد با طلافروشانی که در ساعت مقرر (21:00) واحد خود را تعطیل نکنند، برخورد خواهد شد.

کشتی آرای با اشاره به سرقت مسلحانه از یک واحد صرافی در در خیابان فردوسی، گفت: نیروی انتظامی و اداره اماکن مسئول حفظ امنیت هستند و با توجه به اینکه در اسفند ماه میزان فروش و معاملات طلافروشان افزایش می یابد، احتمال سرقت هم بیشتر می شود.

وی اضافه کرد: به همین دلیل باید اقداماتی برای حفظ امنیت انجام شود که یکی از آنها تعطیلی واحد صنفی در ساعاتی است که احتمال سرقت در آن ساعات بیشتر است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با بیان اینکه اتحادیه فقط نقش اطلاع رسانی در این خصوص داشته است، گفت: هر سال واحدهای صنفی که از امنیت کافی برخوردار بودند مشمول محدودیت زمانی نمی‌شدند اما امسال قبل از ارائه چنین درخواستی این دستورالعل صادر شد. 

 

محمد کشتی آرای رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین