کد خبر: 1983 A

ایران‌آرت: ستاره‌های زیادی در بارسلونا پا به توپ شدند اما در نهایت تحت شرایطی عجیب مجبور به ترک این تیم بزرگ شدند.

 

به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از آس، لیونل مسی ستاره کنونی بارسلونا به حساب می‌آید. این مهاجم آرژانتینی در نتایج تیمش تاثیرگذار است و گاهی حتی اوست که یک‌تنه تیم را به پیروزی می‌رساند. قرارداد مسی اما هنوز با بارسلونا تمدید نشده است. خوسپ ماریا بارتومئو (رییس باشگاه) به دنبال تمدید دوباره قرارداد ستاره تیمش است.

از سوی دیگر این بازیکن آرژانتینی تابستان سال گذشته (۲۰۱۶) یک بار به این درخواست پاسخ منفی داد و از سران باشگاه خواست چند ماه بعد در این رابطه تصمیم گیری کند. با وجود اینکه بازیکنان، سرمربی و هواداران معتقدند مسی بارسلونا را ترک نخواهد کرد اما در تاریخ این باشگاه ستاره‌های زیادی به دلیل اختلاف با سرمربی یا مدیر مجبور به ترک باشگاه شدند. در ادامه‌  به این بازیکنان اشاره می‌شود.

دیگو مارادونا

او دو فصل (۸۶ – ۱۹۸۴) در ایالت کاتالان حضور داشت و پیراهن آبی‌اناری‌ها را به تن می‌کرد اما اختلاف میان او و مدیریت باعث شد مارادونا تصمیم به ترک این باشگاه بگیرد. مارادونا چند روز پیش از جدایی‌اش گفت‌: بهتر بود از بارسلونا جدا شوم. در جلسه جمعه هفته‌ پیش نتوانستیم به توافق برسیم چون فکر می‌کنم هر کدام دلایلی برای ادامه ندادن همکاری داریم.

لوییس فیگو

جدایی این هافبک پرتغالی، یکی از جنجالی‌ترین اتفاق‌ها بود. بارسلونا نه تنها برنده توپ طلا را از دست داد بلکه فیگو با رقیب اصلی این تیم یعنی رئال‌ مادرید قرارداد امضا کرد. هواداران آبی‌اناری‌ هرگز این خیانت را نبخشیدند و هر زمان که فیگو به همراه مادرید به نوکمپ می‌رفت، این خیانت را یادآوری می‌کردند. فیگو چندی پیش در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود به خاطر پول به رئال مادرید نرفته است زیرا مدیرانی در بارسلونا بودند که حرف‌های او را نمی‌فهمیدند. 

ریوالدو

این هافبک برزیلی پنج سال در بارسلونا حضور داشت و دوران فوق‌العاده‌ای را دراین تیم گذراند. او به عنوان یک ستاره مطرح شد و توانست توپ طلا را نیز کسب کند. با این حال پس از جدایی لوییس فان خال (سرمربی) و فیگو، باشگاه دچار بحران شد و پس از گذارندن دو فصل وحشتناک، شرایط بهتری پیدا کرد. ریوالدو هم در این زمان تصمیم به ترک باشگاه گرفت و به میلان رفت. 

رونالدینیو و اتوئو

 

رونالدینیو

دیگر بازیکن برزیلی موفق بارسلونا، رونالدینیو بود که دو شرایط متفاوت را در این باشگاه تجربه کرد. او بارسلونا را به یک تیم ترسناک تبدیل کرد که همه تیم‌ها را شکست می‌داد. این مهاجم برزیلی نقش مهمی در تیمش داشت اما پس از دو فصل و پس از حضور پپ گواردیولا در بارسا، مجبور شد این باشگاه را ترک کند. رونالدینیو پس از چند ماه درباره این جدایی گفت‌: دوران من در بارسلونا به پایان رسیده بود. باید از این باشگاه می‌رفتم تا دیگر بازیکنان فرصت بازی پیدا کند.

ساموئل اتوئو

مهاجم کامرونی در دوران طلایی آبی‌اناری‌ها موفق بود. گذشته مادریدی‌ و گلزنی‌هایش برای بارسا باعث شد در میان هواداران محبوب شود اما گواردیولا به دنبال مهاجم با ویژگی‌های متفاوتی بود. به همین خاطر اتوئو از تیم کاتالانی جدا شد با وجود اینکه این بهترین تصمیم ممکن برای او نبود.

زلاتان ایبراهیموویچ

حضور مهاجم سوئدی در باشگاه کاتالانی برخلاف انتظار، پایان خوبی نداشت. ایبراهیموویچ با درخواست گواردیولا به بارسلونا پیوست اما با گذشت زمان، رابطه آنها بد شد. رد و بدل شدن اظهاراتی میان مدیر برنامه مهاجم سوئدی با سرمربی و عملکرد ایبراهیموویچ باعث شد که او بدون هیچ درخششی بارسلونا را ترک کند.

 

بارسلونا
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین