کد خبر: 10123 A

ایران آرت : پوریا عالمی در شرق نوشت: بازی ایران و سوریه با حضور زنان سوری در ورزشگاه آزادی ایران برگزار شد. 
زنان سوری اعلام کردند: ما همه‌جای ورزشگاه را گشتیم و هیچ زن ایرانی‌ای پیدا نکردیم. این‌طور به نظر می‌رسد که از گونه ایرانیان فقط نوع نر باقی مانده و باقی منقرض شده‌اند. 
شایعاتی هم بود که جلو استادیوم به زنان ایرانی گفته‌اند اگر می‌خواهید بروید داخل، باید پرچم سوریه را بگیرید دستتان و قاتی زن و بچه سوریه‌ای‌ها بروید داخل. زنان ایرانی هم گفتند داداش حالا درسته سوریه و ایران داداشند، اما نه این‌قدر. 
وسط‌های بازی هم بود که عکسی از یک زن سوری در ورزشگاه آزادی منتشر شد که در معرض وزش باد شدید سوئیس قرار گرفته بود و روسری‌اش را باد برده بود. سازمان هواشناسی اعلام کرد این باد که نامدارترین باد کره زمین است، پدرکشتگی خاصی با روسری دارد. مسئولان ورزشگاه آزادی هم سریعا درهای ورزشگاه را بستند تا دیگر باد نیاید. وزارت ورزش هم اعلام کرد از این به‌بعد حضور زنان و بادها در استادیوم‌های ورزشی ممنوع است. 
یکی از مسئولان هم گفته بود زنان می‌توانند اینترنتی بلیت بخرند، اما باید بلیت را بدهند یک مرد بیاید استادیوم. دقیقا عینهو داداش ما که در بچگی می‌گفت تلمبه را تو بزن و وقتی توپ باد می‌شد، می‌رفت با دوست‌هاش بازی می‌کرد و ما را بازی نمی‌داد. خوشبختانه داداش ما هیچ مسئولیت دولتی‌ای پیدا نکرد وگرنه الان همه داشتیم تلمبه می‌زدیم، اما توپ همیشه دست دیگران بود و شوتش را می‌کردند. 
یکی از دلاوران هم گفت واقعا بی‌انصافی زنان است که گیر داده‌اند که اجازه ندارند بروند استادیوم. آنها اگر بروند مشهد می‌بینند حتی مردها کنسرت هم نمی‌توانند بروند. آیا خوب است این‌قدر استادیوم‌استادیوم کنند که کنسرت هم مردانه شود؟ 
این دلاور گفت: اتفاقا زنان در جامعه حضور اجتماعی خوبی دارند و اصلا محدودیت ندارند؛ مثلا آنان می‌توانند بروند پارک بانوان که ورود آقایان و دیگر گونه‌های نر حشرات هم ممنوع است. آیا خوب است مردها در پاسخ به زنان بگویند: شما به شرطی می‌توانید بیایید استادیوم که ما هم بیاییم پارک بانوان؟ 
همین مقام مسئول در پاسخ به این سؤال که «پارک بانوان» چیست و توش چی‌کار می‌کنند که توی پارک‌های دیگر نمی‌شود کرد؟ گفت: پارک بانوان پارکی است که بانوان می‌توانند با هم بازی کنند، درحالی‌که پیش از این مردها همیشه حق بانوان را می‌خوردند و به خانم‌ها پاس نمی‌دادند. 
وی گفت: از دیگر آزادی‌های زنان ما این است که سروته متروهای ما و ابتدای اتوبوس‌های ما مال خانم‌هاست که هیچ‌جای دنیا زنان چنین آزادی و حق اختیاری ندارند. اتفاقا زنان خارج، وقتی می‌آیند ایران دیگر وقتی برمی‌گردند خارج آن‌طور حالی را که قبلا از زندگی در خارج می‌بردند دیگر نمی‌برند، چون هرکاری می‌کنند یادشان می‌افتد که توی ایران چه ارج و قربی داشتند. 
وی افزود: ما داریم مذاکره می‌کنیم جلو هواپیما را هم اختصاص بدهیم به خانوم‌ها و ورود مردان را ممنوع کنیم که متأسفانه شرکت‌های هواپیمایی کارشکنی می‌کنند و می‌گویند نمی‌شود، چون کابین خلبان آن جلوست. ما هم البته مترو را مثال زدیم که دوطرفش فرمان دارد و از شرکت‌های هواپیمایی خواسته‌ایم کابین خلبان را ته هواپیما هم بگذارند و نگران هزینه‌هاش هم نباشند. 
وی گفت: ما در تلاشیم نانوایی‌ها را هم تفکیک کنیم. نان سنگک و تافتون مردانه و نان لواش و فانتزی از ماه دیگر فقط زنانه خواهد بود. وی باز هم افزود: بعد از تجربه تفکیک جنسیتی در بیمارستان‌ها، ما داریم کاری می‌کنیم مادران پسرزا را هم در بیمارستان زنان و زایمان نپذیرند و این عزیزان مستقیم در خانه زادوولد کنند. این مقام مسئول افزود: خیلی از خانوم‌ها اصرار دارند به ورزشگاه بیایند و این کار حتما به وظیفه اصلی آنها که خانه‌داری است لطمه می‌زند. من کاملا برادرانه به این خواهرانم می‌گویم آیا شما که می‌خواهی بیایی ورزشگاه و فکر زندگیت نیستی، آیا قبول می‌کنی آقاتون با دوست‌هاش بیاید داخل خانه و گل‌کوچیک بازی کند؟ اگر نه که پس حرف حسابتان چیست؟ 

ممنوعیت ورود زنان به ورزشگاهها ممنوعیت های زنان محدودیت های زنان در ایران
ارسال نظر

آخرین اخبار

پربیننده ترین